Haber

2023-2024 Adli Yılı Samsun’da Açıldı

2023-2024 adli yılı Samsun’da düzenlenen törenle açıldı.

2023-2024 adli yılı açılışı kapsamında Atatürk Anıtı’nda tören düzenlendi. Anıta çelenk sunulmasıyla başlayan tören, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla devam etti.

Törene, Samsun Başsavcılığı adına Samsun Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Sabri Kılıç, Bölge Adliye Mahkemesi Başkanlığı adına Cumhuriyet Başsavcısı Fahri Gülay, Bölge İdare Mahkemesi Başkanlığı adına Bölge İdare Mahkemesi Başkanı İshak Sağır katıldı. , Baro Başkanı Av. Noterler Odası adına anıta çelengi Pınar Gürsel Yıldıran ve Samsun Noterler Odası Başkanı Türkay Tekir takdim etti.

Programın sonunda konuşan Samsun Barosu Başkanı Yıldıran, “Bugün 2023-2024 yılına ‘merhaba’ diyoruz. Geçtiğimiz yılda gündeme getirdiğimiz konuların tamamı ne yazık ki avukatların yükü olarak devam ediyor. Aslında Bu, tüm yargı sisteminin yüküdür. Gücümüzü mesleki dayanışma ve birliğimizden alıyoruz.” “Biz de hukukçular olarak vatandaşların gönlündeki adalet duygusunu canlı tutmak için var gücümüzle çalışıyoruz. Yeni yılda da çabalarımız devam edecek. Tüm yargı mensuplarının adil yargılanma hakkının kazanıldığı bir yeni yıl diliyorum.” Toplumumuz ve vatandaşlarımız gerçekleşir, bu ideal gerçekleşir, hukukun üstünlüğü tüm mekanizmalarıyla tesis edilir” dedi. .

Anıttaki programa ayrıca Samsun Adalet Kurulu Başkanı Nahit Köseoğlu, Samsun Bölge Adliye Mahkemesi Başkanı Mustafa Çetin, Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci ve yargı mensupları katıldı. Anıttaki programın ardından tören, Samsun Adliyesi Yerleşkesi Cumhuriyet Savcısı İsa Fidan Konferans Salonu’ndaki programla devam etti. Samsun Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Sabri Kılıç, Samsun Asliye Hukuk Mahkemesi Adalet Komisyonu Başkanı Nahit Köseoğlu, Samsun Bölge Adliye Mahkemesi Başkanı Mustafa Çetin, Samsun Barosu Başkanı Av. Açılış töreni Pınar Gürsel Yıldıran’ın konuşmasının ardından düzenlenen kokteylle sona erdi.

Buradaki programa Samsun Valisi Orhan Tavlı, Samsun Garnizon Komutanı Gazi Tümgeneral Davut Ala, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir ve Samsun Cumhuriyet Başsavcı Vekili, hakim ve savcılar, avukatlar, protokol üyeleri ve adliye çalışanları katıldı. -SAMSUN

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

koşuyolu evden eve nakliyat
Başa dön tuşu