Ekonomi

Allete’in ilk çeyrek kazançları ve geliri tahminlerin altında kaldı

DULUTH, Minn. – ALLETE, Inc. (NYSE: ALE) bugün, 50,7 milyon $ net gelir üzerinden 0,88 $ hisse başına kazanç (EPS) ile 2024 yılı ilk çeyrek kazançlarında bir düşüş bildirdi.

Bu, şirketin 58,2 milyon dolarlık net gelirle 1,02 dolarlık bir EPS yayınladığı 2023’ün ilk çeyreğine göre bir düşüşü temsil ediyor. Şirketin ilk çeyrek geliri de geçen yılın aynı çeyreğindeki 564,9 milyon dolardan 403,3 milyon dolara gerileyerek düşüş gösterdi ve analistlerin 456,92 milyon dolarlık konsensüs tahmininin altında kaldı.

Minnesota Power ve Superior Water, Light and Power’ın da dahil olduğu şirketin düzenlemeye tabi operasyonları, bir önceki yılın ilk çeyreğinde 40,6 milyon dolar olan net gelirin 44,2 milyon dolara yükseldiğini bildirdi. Bu artış, bir oran davası anlaşmasının sonucu olarak geçici oran iadesi için vergi sonrası 3,9 milyon dolarlık bir rezerve rağmen, esas olarak geçici oranların uygulanmasına bağlandı. Bununla birlikte, ALLETE Clean Energy, rüzgar enerjisi tesislerindeki zorunlu şebeke ve trafo kesintilerinden etkilenerek, 2023’ün ilk çeyreğindeki 8,5 milyon dolara kıyasla net gelirde 3,8 milyon dolarlık bir düşüş bildirdi.

New Energy, BNI Energy ve ALLETE Properties dahil olmak üzere kurumsal ve diğer işletmelerin net geliri, bir önceki yılki 9,1 milyon dolardan 2,7 milyon dolara düşmüştür. Bu kısmen, yatırım vergi kredilerinin 2023’te tanınması nedeniyle Minnesota güneş enerjisi projelerinden elde edilen daha düşük kazançlardan ve artan gelir vergisi ve faiz giderlerinden kaynaklandı.

ALLETE Yönetim Kurulu Başkanı, Başkanı ve CEO’su Bethany Owen, Minnesota Power’ın yeni güneş ve rüzgâr enerjisi projeleri tekliflerinde ve ALLETE Clean Energy’nin Enflasyon Azaltma Yasası kapsamında üretim vergisi kredisi satışında kaydedilen ilerlemelere dikkat çekerek, ekibin Sürdürülebilirlik Stratejisini hayata geçirme çabalarından gurur duyduklarını ifade etti.

3. parti reklam. Investing.com’un sunduğu veya önerdiği bir teklif değildir. Feragat detaylarına buradan bakın veya reklamları kaldırın

Karışık finansal sonuçlara rağmen ALLETE yönetimi, sıcak havaların ve geçici oran rezervlerinin etkileri hariç tutulduğunda düzenlenmiş operasyonlar segmentinin iç beklentilerin üzerinde performans gösterdiğini vurguladı. ALLETE Kıdemli Başkan Yardımcısı ve CFO’su Steve Morris, New Energy’nin finansal sonuçlarının beklentileri karşıladığını, ALLETE Clean Energy’nin sonuçlarının ise düşük rüzgar kaynakları ve emre amadelik ile kesintiler nedeniyle beklentilerin altında kaldığını belirtti.

Canada Pension Plan Investment Board ve Global Infrastructure Partners ile yapılan birleşme anlaşmasının bir sonucu olarak ALLETE, daha önce 9 Mayıs 2024 için planlanan kazanç konferans görüşmesini iptal etti. Şirket, enerji faaliyetlerine ve yenilenebilir enerji tesislerine yaptığı yatırımlara odaklanmaya devam etmektedir.

Bu makale yapay zekanın desteğiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şart ve Koşullar bölümümüze bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu