Haber

Amman Büyükelçiliği’nden iftar programı

Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat’ta meydana gelen depremlerde Türkiye’de arama kurtarma çalışmalarına katılan Ürdünlü ekip, Amman’daki Türkiye Büyükelçiliği tarafından düzenlenen iftar programına da davet edildi.

Başkent Amman Büyükelçiliği’nin Türk İşbirliği ve Bütünleşme Ajansı (TİKA), Yunus Emre Enstitüsü ve Türkiye Maarif Vakfı ile birlikte düzenlediği Ürdün Emniyet Genel Müdürlüğü’ne bağlı deprem bölgelerinde görev yapan arama kurtarma grubu, Hüseyin Haşimi Yardım Teşkilatı Eş Sekreteri – Shibli ve Ürdün Kraliyet Hava Kuvvetleri’nden memurlar katıldı.

Türkiye’nin Amman Büyükelçisi Fazilet Ozan yaptığı konuşmada, bu programı 6 Şubat depremi sonrası Türkiye’ye giden Ürdünlü arama kurtarma kahramanlarını davet etmek için düzenlediklerini söyledi.

Ürdün’ün deprem bölgelerine yaptığı insani yardımları takdirle karşıladıklarını ifade eden Ozan, Türkiye’nin insani yardımlarla deprem anında Türk halkıyla dayanışma içinde olanları unutmadığını söyledi.

Kahramanmaraş’ta 6 Şubat’ta “yüzyılın felaketi” olarak nitelendirilen depremlerin ardından Ürdün, Türkiye ve Suriye’ye 13 uçak ve yardım malzemesi taşıyan 110 tır, 10 ambulans ve 10 bin çadır gönderdi.

haber-yayladagi.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

koşuyolu evden eve nakliyat
Başa dön tuşu