Haber

CİMER Eğitim ve Bilgilendirme Semineri Elazığ’da gerçekleştirildi

Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi (CİMER) Eğitim ve Bilgilendirme Semineri, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Halkla İlişkiler Daire Başkanlığı koordinasyonunda Elazığ’da gerçekleştirildi.

Ahmet Tevfik Ozan Kongre ve Fuar Merkezi Konferans Salonu’nda düzenlenen seminerde, kamu hizmetlerinin daha etkin, hızlı ve kaliteli sunulmasıyla hizmet verimliliğinin artırılması amacıyla CİMER sistemi üzerinden yapılan vatandaş başvuruları 2017 yılı içerisinde işleniyor, takip ediliyor ve sonuçlandırılıyor. kamu kurum ve kuruluşları tarafından yasal süresi içerisinde başvuru sahibine teslim edilir. Bilgilerin geri dönüşünü sağlamak amacıyla eğitici ve bilgilendirici sunumlar yapıldı.

Elazığ Vali Yardımcısı Armağan Yazıcı seminerde, vatandaşların en hızlı ve kolay ulaşabilecekleri bir sistem olan CİMER’in vatandaşların talep ve isteklerini en hızlı şekilde çözüme kavuşturduğunu belirtti.

Seminerin başarılı geçmesini temenni eden Yazıcı, şunları söyledi:

“Elazığ’da 2023 yılında toplam 26 bin 415 başvuru yapıldı. Bu başvurular merkezden Valiliğimizin CİMER yetkililerine ulaştırılıyor, oradan da siz ücretli çalışanlarımıza iletiliyor ve başvurular sonuçlanıyor. İnşallah” Bu seminer sonunda çalışmalarımız hızlanarak hizmet standartlarımızın kalitesini daha da arttırarak devam edecektir.” “Vatandaşlarımızın sorun ve taleplerini daha hızlı ve etkin bir şekilde çözeceğiz.”

İletişim Başkanlığı Halkla İlişkiler Dairesi Başkanlığı Uzman ve Kamu Hakları ve İlişkiler Koordinatörü Ahmet Reha Kayaoğlu, CİMER sisteminin devlet ile millet arasındaki en güçlü iletişim köprüsü ve dünyanın en büyük halkla iletişim platformu olduğunu söyledi.

Bu nedenle CİMER’i sadece şikayet yeri değil aynı zamanda yönetime katılım aracı olarak gördüklerini ve buna göre hareket ettiklerini belirten Kayaoğlu, “Bu kapsamda yapılan başvuruları analiz ve rapor olarak yetkili mercilere sunarak; Yetkililer olarak vatandaşların önceliklerini esas alarak daha akılcı kamu politikalarının oluşmasını sağlamak için elimizden geleni yapacağız.” “En iyi gayretle çalışmalarımıza devam ediyoruz.” sözlerini kullandı.

Seminere Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı yetkilileri ile kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri katıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu