Ekonomi

Cumhurbaşkanlığı adayı Kemal Kılıçdaroğlu, Sinop’ta halkla buluştu

Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu, Sinop’ta vatandaşlara sesleniyor. Boyabat’a 5’inci kez geldiğini hatırlatan Kılıçdaroğlu, “Bizim hatamız. Oturup konuşmadık, sorunlarımızı konuşmadık. Bize oy verin dedik. Ben millete bir şey söylüyorum. Boyabat’ın.

Kılıçdaroğlu, “Buradaki taşeron işçileri selamlıyorum, herkese takım vereceğim. Devlet taşeron işçi almıyor, takım işçisi çalıştırıyor. Öğretmenler ortada ayrım yapmıyor. Öğretmen öğretmendir, hocası varsa” dedi. takım ve kıdeme göre ona göre maaş alıyor.”

“Adaletin olmadığı yerde devlet olmaz”

“Gençler size bir sözüm var” diyen Kemal Kılıçdaroğlu, KPSS atamalarına dikkat çekerek röportajı kaldıracaklarını söyledi. Kılıçdaroğlu, “Devletin dini adalettir. Adaletin olmadığı yerde devlet yoktur, merhamet de yoktur, hukuk da yoktur. Adaletin olmadığı yerde uyuşturucu baronları ilaç yazar. Küçük çocuklarımızı zehirliyorlar. 5 tane göndereceğim.” çeteler ve uyuşturucu baronları” dedi.

Cumhurbaşkanlığı adayı Kılıçdaroğlu, “Mutfakta yangın var haberiniz var mı?” diye soruyor. Soğanı siyasette neden kullanıyorsunuz? Yangını çıkaran sizsiniz, ben söndüreceğim. yeni.Bizim tarihimizde soğan bu kadar mı arttı?İnsanlar perişan oldu.” Yukarıdan alırım, aşağıdan veririm” dedi.

Kılıçdaroğlu sözlerini şöyle sürdürdü:

“Saraylarda yaşamak gibi bir fikrim yok. Ben sizin gibi yaşadım. Bu amca ve yeğeninin oğlu askere gittiler. Milliyetçi bir askerin tank-palet fabrikasını Katar’a satmaz. Ben alıp veririm. ordumuzun eline geçer.”

Kemal Kılıçdaroğlu, “Devlette liyakatleri sağlayacağız” dedi. Kılıçdaroğlu, “Sınır onurlu. 3.6 milyon Suriyeli ülkemizde ne yapıyor, neden tutuyorlar. En geç 2 yıl içinde tüm Suriyeli kardeşlerimizi ülkelerine uğurlayacağım.”

“100 bin öğretmen atayacağız”

Kadınlara seslenen Kılıçdaroğlu, “Mutfakta bir şey yoksa, çocuğunuzun beslenme çantasına bir şey koyamıyorsanız en çok anneler zarar görür. Köy okulları açacağız, 100 bin öğretmen atayacağız. beslenme çantası; çocuk su, süt içecek, yemeğini yiyecek. Konuta tok dönecek.” dedi.

Kılıçdaroğlu, Kurban Bayramı’nda emeklilere 15 bin lira ikramiye vereceğini yineledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

koşuyolu evden eve nakliyat
Başa dön tuşu