Yaşam

F-16’lardan Antalya semalarında muhteşem gösteri

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı ve 100. Yıl kutlama etkinlikleri kapsamında Türk Hava Kuvvetleri’ne ait F-16 uçakları, Antalya halkına süper bir gösteri sundu. Binlerce Antalyalı, F-16’ların sahildeki uçuşlarını büyük ilgiyle izledi.

Antalya Büyükşehir Belediyesi, Cumhuriyetin 100. Yılı etkinlikleriyle Antalyalılara unutulmaz bir tatil sevinci yaşatıyor. Antalya Büyükşehir Belediyesi, şehrin dört bir yanında gerçekleştirilen etkinliklerin yanı sıra muhteşem bir gösteriyle de Antalyalıları buluşturdu. Türk Hava Kuvvetlerine ait F-16 uçakları, Cumhuriyetin 100. yılında Antalya semalarında kusursuz bir gösteri sergiledi. Binlerce Antalyalı F-16’ların gösterisini izlemek için Konyaaltı Sahili’ne akın etti. Ellerinde Türk bayraklarıyla F-16’ların gösterisini 7’den 77’ye genç yaşlı binlerce vatandaş izledi.

 

GÖSTERİ BÜYÜK TAKDİR OLDU

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, F-16’ların gösterisini Antalya Valisi Hulusi Şahin ile birlikte izledi. F-16’ların saat 13.00’te Antalya semalarında görünmesi büyük heyecan yarattı. Sahili dolduran on binlerce kişi, F-16 pilotlarını ellerinde Türk bayraklarıyla karşıladı. F-16’ların denizden gösterimine çok sayıda tekne de katıldı. 30 dakikalık gösteri büyük beğeni topladı. Dört F-16 uçağı uçuşlarıyla izleyenlerden alkış aldı. Gösterinin sonunda 4 F-16 pilotu, kıyıda kendilerini izleyen vatandaşları selamlayarak Antalya semalarından ayrıldı. Daha sonra Sahil Güvenlik ve Polis helikopterleri kısa gösteri uçuşu yaptı.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ankara evden eve nakliyat
koşuyolu evden eve nakliyat
Başa dön tuşu