Haber

Fransa: Bosna-Hersek’in toprak bütünlüğünü destekliyoruz

Fransa’nın Avrupa Birliği (AB) İşlerinden Sorumlu Devlet Bakanı Laurence Boone, Bosna-Hersek’in başkenti Saraybosna’yı ziyaret etti.

Boone, ziyareti sırasında Bosna-Hersek’e yaptığı takviyeden bahsetti.

Bosna-Hersek Cumhurbaşkanlığı’ndan yapılan yazılı açıklamaya göre, Cumhurbaşkanlığı Kurulu’nun Boşnak üyesi Denis Becivoric, Boone’u Saraybosna’da kabul etti.

Bosna-Hersek’in egemenliğine destek

Tarafların iki ülke ilişkilerine değindiği görüşmede Fransız Bakan, ülkesinin Bosna-Hersek’in egemenliği ve toprak bütünlüğünün temelini oluşturduğunu ve ülkeye başta AB olmak üzere her alanda yardım etmeye kararlı olduğunu söyledi. entegrasyon süreci.

Boone, Bosna-Hersek’e yaptığı ziyaretin, ülkesinin Batı Balkanlar’daki Fransız angajmanının sürekliliğini yansıttığına dikkat çekti.

“Bosna Hersek AB ailesinin bir parçasıdır”

Boone, Saraybosna’daki tarihi Vijecnica Kütüphanesi’nde Saraybosna Belediye Başkanı Benjamina Kariç ile de bir araya geldi.

İkili görüşmenin ardından basına açıklamalarda bulundu. “Sıcak karşılama” için Kariç’e teşekkür eden Boone, AB konusuna da değindi:

Bosna-Hersek’e AB üyeliğine aday ülke statüsü verilmesinin Birliğin tüm üyeleri için değerli olduğunu belirtmek isterim. Bosna Hersek AB ailesinin bir parçasıdır ve bir an önce üyeliği çok değerlidir.

Bunun için elimizden geleni yapacağız, eminim siz de gerekeni yapacaksınız.

Kariç, ülkesinin dünyanın birçok yerinde “dost” olmasından duyduğu memnuniyeti de dile getirerek, ülkesinin AB üyelik yolunda desteğe ihtiyacı olduğuna dikkat çekti.

Gözden kaçırma Bosna Hersek bağımsızlığının 31. yılını törenlerle kutluyor Haberin Detayları

haberoguzlar.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu