Yaşam

Gençlik Eğitim Merkezi’nde izcilik serüveni

İzciler, yaz tatilinde gençlerin boş zamanlarını eğlenceli bir şekilde geçirebilmesi için Antalya Büyükşehir Belediyesi Gençlik Kampı Eğitim Merkezi’nde kamp yaptı. Kampta izciler de plastik kullanımını ve çevreyi azaltmak için eğitim aldı.

Antalya Büyükşehir Belediyesi 1. ve 2. dönem izciler, Gençlik Eğitim Merkezi’nde 3 günlük çeşitli etkinliklerle dolu bir kamp yaptı. 40 kişilik bir izci grubu, Gençlik Eğitim Merkezi’nde izcilikle ilgili deneyimlerini geliştirdi.

İKLİM EĞİTİMİNDEN HABERDAR OLUN

İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Daire Başkanlığı İklim Şube Müdürlüğü Çevre Mühendisi Mekke Yıldız, kamptaki izcilere “Sıfır Atık Farkındalık Eğitimi” verdi. Eğitimde tehlikeli ve tehlikesiz atıkların yanı sıra iklim değişikliğinde değerli rol oynayan sera faktörünün oluşumunu da anlattı. İzciler kampı hem eğlenerek hem de bilgilenerek geçirdiler.

BAŞBAKAN’A TEŞEKKÜR

Kampın ilk günden itibaren keyifli geçtiğine değinen Fatma Miray Yatkın, “Burada çok güzel vakit geçirdim. Diğer arkadaşlarımla spor anlamında eğlenceli vakit geçirdik. Birlikte yemek yedik. İyi ki izci atkısı takmışım, iyi ki buraya gelmişim. Burada doğa ile iç içe olmanın ve geri dönüşüm gibi doğayı etkileyen faktörlerin ne kadar önemli olduğunu anladım. Çok eğlenceli zaman geçirdik. Bizlere bu fırsatı verdiği için Muhittin Amca’ya çok teşekkür ediyorum.”

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

koşuyolu evden eve nakliyat
Başa dön tuşu