Haber

Hülya Koçyiğit kanser mi? Hülya Koçyiğit hangi kansere yakalandı?

Kanser Farkındalık Haftası kapsamında düzenlenen etkinliğe katılan usta oyuncu Hülya Koçyiğit kızı ve kanserle mücadelesinden bahsetti. Ardından Hülya Koçyiğit’in kanser olup olmadığı ve Hülya Koçyiğit’in hangi kansere yakalandığı merak ediliyor. Hülya Koçyiğit’in hastalığı neydi ve Hülya Koçyiğit’in kanseri neydi? Hülya Koçyiğit kanser mi? Hülya Koçyiğit hangi kansere yakalandı? Detaylar burada…

HÜLYA KOÇYİĞİT KANSER MİDİR?

Özel bir sağlık kuruluşu ‘1-7 Nisan Kanser Farkındalık Haftası’ münasebetiyle ‘Korkmuyorum, Farkındayım’ etkinliği düzenledi. Her yaştan insanı kanser konusunda bilinçlendirmeyi amaçlayan etkinliğe, kızı meme kanseri ve kendisi de akciğer kanseri ile mücadele eden Türk sinema oyuncusu Hülya Koçyiğit de katıldı.

Koçyiğit, kızı kanser olunca endişelendiğini belirterek, “Allah kimseyi çocuğuyla imtihan etmesin. Benim için büyük bir isyan oldu. O dönemde ‘benim çocuğum neden olmasın, neden olmasın’ diye isyan ettim. 3 yıl sonra ben de kanser oldum isyanımın cezasını çekti galiba ama çocuğum kanser oldu benim hasta olmam çok daha zor oldu kendi hastalığımı daha kolay kabullendim ama çok şükür başarılı oldu tedavi gördü ve iyileşti.”

HÜLYA KOÇYİĞİT NEDENLİ KANSER?

Kanser olduğu dönemleri anlatan Koçyiğit, ‘Kızım kanseri atlattıktan sonra kutlamak için dağa çıktık. Çocuklar kızak yapıyor. Ben de yüz üstü kızağa binerken yaşımı unutup duvara çarptım. Tatilden döndüğümde ağrılarım devam etti. Röntgen çektirdik. Tomografi denince şüphe olur ama çok net bir şey söylenmez. Daha sonra kontroller devam etti. New York’ta seyahat ederken doktora gittim. Doktor hemen, “Biyopsi yapalım,” dedi. Biyopside akciğerim söndü. Böyle bir ihtimal demişlerdi ama binde birdi. Biyopsi sonrası akciğer kanseri teşhisi konuldu. Doktor ameliyatı şimdi yaparsam kemoterapiye gerek kalmayacağını ve kanserin biteceğini söyledi. zaman istedim Kolay bir karar değildi. Benim de ameliyat fobim var. Sonunda karar verdim, ameliyat oldum. Türkiye’ye döndüm. Doktorum Türkiye’ye döndüğümde neden orada ameliyat olma ihtiyacı hissettin dedi. Bugün böyle bir şeyle karşılaşırsam hiç tereddüt etmeden kendimi Türk doktorlarına teslim ederim.”

Erken teşhisin değerinden bahseden Hülya Koçyiğit, ‘İyi ki anma günleri oluyor. Kanser Haftası vesilesiyle daha fazla kişiye ulaşıp ‘erken teşhis hayat kurtarır’ deme fırsatı bulduk. Günümüzde tedavi biçimleri gittikçe kolaylaştığı için kanser olmaktan korkmayın. Erken teşhis hayat kurtarır. Ben bunun bir örneğiyim. Kızım da bir örnek. Ne yazık ki ikimiz de yakaladık. Ancak erken teşhis konulduğu için tedavi ile hayatımıza geri dönebildik” dedi.

MAMOGRAFİNİN ÖNEMİNE DİKKAT

Hemşerilerine seslenen Koçyiğit, sözlerini şöyle sürdürdü: “Özellikle biz hanımlar mamografi çektirmek çok değerli. Ayrıca ailemin ve eşimin ilgisi, şefkati ve anlayışı bu kötü dönemde bana güç verdi. bugün özellikle tıpta gördüğümüz hizmetler için teşekkür ederim.’

darende-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu