Haber

İki bacağını kaybeden Gazzeli kızın sözleri yürekleri dağladı: Gelecek diye bir şey yok, protez bacak istemiyorum

1 ay için Gazzekatliam İsrail 9 binden fazla kişinin ölümüne ve çok daha fazlasının yaralanmasına neden oldu. Saldırılarda yaralanan 13 yaşındaki Layan el-Baz’ın bacakları kesildi. Aldığı ağrı kesicilerin etkisi geçince acı içinde ağlayan küçük kız, “Yapay bacak istemiyorum. Geleceğim bitti” dedi. diyor.

10 BİNE YAKLAŞIK PAK ÖLDÜ

Hamas’ın silahlı kanadı İzzeddin El Kassam Tugayları 7 Ekim sabahı İsrail “Aksa Tufanı” adında kapsamlı bir operasyon başlattı. İsrail ordusu da onlarca savaş uçağıyla Gazze Şeridi’ne saldırı başlattı. Okulları, evleri ve camileri bombalayan İsrail, sivillerin sığındığı hastaneleri de vurarak 10 bine yakın insanı öldürdü. Filistin Sağlık Bakanlığı, İsrail saldırılarında Gazze’de ölen ve yaralananların çoğunluğunun çocuk olduğunu açıkladı.

“ARKADAŞLARIM YÜRÜYORKEN OKULA NASIL DÖNECEĞİM?”

Saldırılardan sağ kurtulanlardan biri de 13 yaşındaki Layan el-Baz’dı. İsrail’in Gazze’ye yönelik aralıksız saldırılarından biri sonucu bacakları kesildi. Aldığı ağrı kesicilerin etkisi geçince acı içinde ağlayan küçük kız, “Yapay bacak istemiyorum. Bacaklarımı geri koysunlar istiyorum, bunu yapabilirler” diyor. EuroNews’in ulaştığı yüzü ve kolları yaralarla dolu olan Layan, “Arkadaşlarım yürürken okula nasıl döneceğim?” Soru yürek parçalayıcıydı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu