Haber

İskenderun’da vagonlarda 1500 depremzede

Hatay’ın İskenderun ilçesinde Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları’nın (TCDD) getirdiği 20 vagonda bin 500 kişi yaşıyor. İlçeden başka şehirlere gidecek olan depremzedeler de trenle ücretsiz olarak taşınıyor.

Kahramanmaraş’ta 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremlerin olduğu 10 ilden Hatay’ın İskenderun ilçesinde TCDD tarafından İskenderun Garı’na 20 vagon getirildi. 1.500 depremzede çoğu uykuda olan vagonlara yerleştirildi. İskenderun Garı’na ulaştırılan yardımlar depremzede ailelerine dağıtılıyor. Çocuklar vagonların etrafında oynuyor. İhtiyaç halinde İskenderun’dan ayrılmak isteyen depremzedelere ücretsiz tren ulaşımı da sağlanmaktadır.

‘Büyük kaygı yaşadık’ Vagonda yaşayan Kıymet Kutlular (40) büyük bir korku yaşadıklarını belirterek, “Deprem olduğu sırada evde 5 kişiydik. Saat 03.30’da 3 ay oruç tutacaktım. 04.17 deprem başladı dışarıya kaçtık Allah bizim yaşadıklarımızı kimseye yaşatmasın düşmanıma yaşatmasın evimizin duvarları çöktü battaniyeye sarındık kaçtık bende niyet orucumu tuttum O gün. Sonra vagonlara sığındık. 7-8 gün buradayız.” 56) deprem sırasında büyük bir gürültü olduğundan bahsederek, “O an duvarlar yıkılmaya başladı. Komşularımızın duvarları tamamen yıkıldı. Bir yanda soğuk, çocukların bağırışları, yağmur. , hep birlikteydik. Yaşanması en zor şeyleri birlikte yaşadık. “O zamandan beri buradayız. Allah hayırseverlerden ve devletimizden razı olsun. Yardımlar bu bölgeye ulaştırıldı” dedi.

Depremzede Gökhan Çente, trenle ücretsiz olarak İzmir’e hareket edeceklerini kaydetti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

koşuyolu evden eve nakliyat
Başa dön tuşu