Ekonomi

Karamollaoğlu: Net asgari ücret 11 bin lira civarında olmalı

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, asgari ücretin 360 dolara düştüğünü belirterek, “Bugünkü kur ile yılbaşında sadece 455 dolar seviyesini bulması için net asgari ücretin 11 bin lira civarında olması gerekiyor” dedi. .” söz konusu.

Karamollaoğlu, partisinin genel merkezinde düzenlediği basın toplantısında, arka arkaya zamlar, asgari fiyat görüşmeleri, fahiş kira artışları, kur artışları gibi analiz bekleyen çok sayıda bahis olduğunu belirtti.

Asgari fiyat görüşmelerinin başladığını hatırlatan Karamollaoğlu, “Şu anda net asgari ücret 8 bin 500 lira. TÜRK-İŞ’in yıllardır düzenli olarak açıkladığı ve son olarak Mayıs ayında paylaştığı verilere bakıldığında açlık sınırı kalktı. 10 bin 360 liraya, yoksulluk sınırının 33 bin 750 liraya, bekar bir çalışanın aylık geçim maliyetinin ise 13 bin 440 liraya yükseldiğini söyledi.

Karamollaoğlu, bu yılın başında en düşük fiyatın 455 dolar olduğunu ve bu fiyatın bugünlerde 360 ​​dolara düştüğünü ifade etti. 11 bin lira civarında olması lazım. 6 ay önce mi, 6 ay sonra mı bu rakamın vaat edilmesinin çok iyi bir haber mi yoksa büyük bir başarısızlık mı olduğunun sorgulanması gerektiğini düşünüyoruz.” değerlendirmesini yaptı.

İsveç Yüksek Mahkemesi’nin Kuran yakma yasağının kaldırılmasına onay vermesine de tepki gösteren Karamollaoğlu, şunları söyledi:

“İçlerinde insanlık yok, merhamet yok, adalet kavramı yok. Şimdi İsveç’in NATO’ya girip girmemesi gündemde. Özellikle terör konusunda bazı adımlar attıkları için bizim ülke yumuşak bir eğilime girmiş gibi.Hukuk çerçevesinde görev almasına asla izin vermemeliyiz,istek göstermemeliyiz.Kimse bundan bahsetmiyor.Hele iktidar yanlısı televizyonlara bakın,bakın Gazetelerde böyle bir haber yok. Sanki böyle bir şey olmamış gibi. Buna irade gösteremiyoruz. Kimsenin bizim inancımıza değil, özellikle tüm semavi dinlere saygısızlık etmesini istemiyoruz.”

haber-yuksekova.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

koşuyolu evden eve nakliyat
Başa dön tuşu