Haber

Kılıçdaroğlu’nun sözü patladı! Almanya resmen yalanladı…

Bir televizyon programında Avrupa Birliği (AB) ülkelerinin vizeyi üç ay içinde kaldıracağını ve Türklerin vizesiz seyahat edebileceğini savunan Kemal Kılıçdaroğlu’nun bu iddiası Almanya tarafından resmen yalanlandı.

ALMANYA DIŞİŞLERİ BAKANLIĞINA SORULDU

Almanya Dışişleri Bakanlığı’na, “CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na, Almanya’nın Almanya’ya ve AB’ye vizesiz giriş yapılabileceğini adeta onaylayan bir açıklaması olduğu söylendi. Böyle bir açıklama var mı?” Soru, Sabah Gazetesi tarafından şu şekilde soruldu:

“HABER YOK”

Alman Dışişleri Bakanlığı cevap verdi, “Alman hükümetinin bu konuda bir açıklama yaptığından haberimiz yok”cevabı verdi.

 

Bunun üzerine net bir şekilde vizenin kaldırılıp kaldırılmayacağı soruldu.

“VİZE KALDIRILMAYACAK”

“AB’ye vizesiz seyahat olacağı iddia ediliyor. Vize kalktı mı? Kaldırılacak mı?”sorusuna Dışişleri Bakanlığı sözcüsü kısaca şunları söyledi: “HAYIR”o cevapladı.

ONAY İSTENİYOR

Bu kez bakanlığa, “Bir açıklama daha 3 ay sonra vizenin kalkacağı yönünde. Vizeyi kaldırma planları olduğundan haberiniz var mı? Bu açıklamayı teyit eder misiniz?” o sordu.

“ÜÇ AY” NEDENİYLE

Ancak bakanlık sözcüsü bu soruyu açıkça yalanladı. Almanya Dışişleri Bakanlığı, “Hayır, böyle bir plan yok. Bu açıklamayı olduğu gibi teyit edemeyiz”söz konusu.

KAYNAK: SABAH

karakecili-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu