Haber

KYK yurtlarında yemek ücretli midir? KYK yurtlarında yemek ücretsiz mi, ücretli mi?

KYK yurtlarında yemek pahalı mı? Sorusu KYK yurtlarında kalacak öğrenciler tarafından araştırılıyor. Gençler ve KYK yurt sonuçları Spor Bakan canlı yayınla açıklandı. Bu bağlamda KYK yurtlarında yemek ücretsiz mi, ücretli mi? Sorusu da gündemde yerini aldı ve gıda fiyatlarına ilişkin araştırmalar yapılıyor. Peki KYK yurtlarında yemek pahalı mı? KYK yurtlarında yemek ücretsiz mi, ücretli mi?

KYK YURTLARDA YEMEK FİYATI MI?

2022-2023 eğitim-öğretim yılında kahvaltı yardımı 25,00 TL, akşam yemeği yardımı 50,00 TL olmak üzere toplam 75,00 TL’dir. Öğrenciler seçtikleri yemeklerin toplam fiyatını kendileri belirler, yardım bütçesinin aşılması durumunda aradaki farkı nakit olarak öderler. Yani KYK yurtlarında yemek, belirlenen beslenme yardımı fiyatı kadar ucuz.

KYK YEMEK SAĞLIYOR MU?

KYK yurtlarında kalan öğrencilerin sağlıklı, istikrarlı ve ucuz beslenebilmeleri için restoran-kantin hizmet alanları bulunmaktadır. Yemek fiyatları ortalama piyasa fiyatının en az %35’i olup, mutfak, depo, kullanılan alet ve ekipmanların kalitesi ve hijyen kurallarına uygunluğu yurt yöneticileri ve diyetisyenler tarafından sürekli denetlenmektedir. Öğrencilerimize çoktan seçmeli formatta yemek verilmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

koşuyolu evden eve nakliyat
Başa dön tuşu