Haber

MHP Kilis adayının oğluna stadyumda sünnet töreni

MHP 2024 yerel seçimleri Kilis Belediye Başkan adayı Hasan Kara, AK Parti’den iki kez milletvekili, bir kez de Kilis Belediye Başkanı seçildi. Kara’nın, 2008 yılında oğlunun sünnet törenini devletin kaynaklarıyla Gençlik ve Spor Bakanlığı’na bağlı bir stadyumda düzenlediği ortaya çıktı. Cumhuriyet yazarı Barış Pehlivan, merkezi yönetimin ve belediyenin Hasan Kara’nın oğlunun sünneti için 20 gün boyunca devlet imkanlarını kullandığını, Kilis’in Yavuzlu ilçesi belediye başkanı MHP’li İsmail Hakkı Cannacar’ın ise bu sünnete isyan ettiğini hatırlattı. tören. Yazdı.

Barış Pehlivan’ın “Merkez ile yerelin kesişiminde sünnet düğünü” başlıklı yazısının ilgili kısmı şöyle:

“Yıl: 2008.

AKP Milletvekili Hasan Kara’nın o dönemde beş yaşında olan bir oğlu var, adı kıymetli değil. Sağlıklı büyüsün, onun için sünnet töreni yapılırdı.

‘Düğün salonu’ mu dediniz? Yazık, büyük milletvekilinin oğlunun sünneti için bu kadar küçük bir şey olabilir mi? Bakın dönemin gazetelerinden adım adım alıntı yapıyorum.

1- Sünnet töreni için Gençlik ve Spor Bakanlığına bağlı stadyum tutuldu.

2- Kilis Belediyesi ekipleri tarafından stadın zeminine çakıl döşendi. Bu da yetmezmiş gibi eğlence parkurunun kaldırım taşı da döşendi.

3- Stadyumun çevre düzenlemesini de İçişleri Bakanlığına bağlı il özel müdürlüğü yaptı.

4- Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı’na bağlı TEDAŞ, sahanın ortasına ve çevresine dev aydınlatma direkleri dikti.

5- AKP’li milletvekili oğlunun sünnet töreni için devlet yani merkezi yönetim ile belediye yani yerel yönetim 20 gün birlikte çalıştı.

6- Milletvekili oğlu, yaklaşık 2 bin kişinin katıldığı sünnet düğününün yapıldığı stadyuma, tül ve sarı-kırmızı çiçeklerle süslenmiş jiple davul ve zurna eşliğinde geldi.

7- Stadyumdaki düğüne dönemin Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım da katıldı. Davul, zurna ve mehter marşı ile karşılanan Yıldırım, küçük çocuğun kirvesi oldu.

8- Yeterli mi? Yeterli değil! Bu da yetmezmiş gibi Kilis Valisi Nevzat Turhan da AKP logolu sünnet pastasını kesti.

9- Daha sonra Kilis’te görev yapan imamlardan oluşan grup Mevlit okudu. Mevlid’in bitiminden sonra aralarında bürokratların da bulunduğu davetliler ‘Ağrı Dağı’nın Eteklerinde’ türküsüyle dans pistine atlayarak davul ve zurna eşliğinde halay çekmeye başladı. Oturanlar da halaycılara alkışlarla ayak uydurdu.

10- 20 kişilik bir grup gazetecileri engelleyerek sünnet düğününün görüntülerinin bulunduğu kasetleri zorla aldı.

MHP LİDERİNİN İSYANI

Daha bitmedi ama yazmaktan yoruldum. Bütün bunlar PKK’nın Aktütün Karakolu’na düzenlediği ve 15 askerimizin şehit olduğu terör saldırısının hemen ardından yaşandı.

Hayat ne kadar tuhaf…

O dönemde Kilis’in Yavuzlu ilçesi belediye başkanı MHP’li İsmail Hakkı Cannacar bu sünnet törenine isyan etmişti. Hasan Kara’nın oğlunun sünnet töreni için devletin tüm kaynaklarını seferber ettiğini belirterek, ‘Bunları yaparken cebinizden bir kuruş bile harcamayacaksınız. Devletin imkanlarıyla, devletin personeliyle, siyasi iktidarın verdiği güçle bunların üretimini sağlayacaksınız. ‘Böyle bir şey olmaz.'”

(HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu