Ekonomi

Sientra, Bölüm 11 işlemleri sırasında alıcı arıyor

IRVINE, Kaliforniya – Sientra, Inc., bir tıbbi estetik şirketi. (NASDAQ:SIEN), 13 Şubat 2024 tarihinde yapılan açıklamaya göre Bölüm 11 iflas koruması için başvuruda bulundu ve işletmesini satmaya çalışıyor. 12 Şubat’ta ABD’nin Delaware Bölgesi İflas Mahkemesi’ne sunulan başvuru, operasyonlar devam ederken borç yönetimi stratejisinin bir parçası.

Cerrahi estetik işlerinde uzmanlaşan şirket, mevcut borç verenlerden 22,5 milyon dolarlık borçlu (DIP) finansmanı sağladı. Bu finansmanın amacı, şirketin faaliyetlerini desteklemek ve İflas Kanunu’nun 363. Bölümü uyarınca satış sürecini kolaylaştırmaktır. Ayrıca DIP finansmanı, dava öncesi borcun 67,5 milyon dolarlık iptalini de içeriyor.

Sientra’nın Lideri ve CEO’su Ron Menezes, şirketin geleceği konusunda iyimser olduğunu ifade ederek, birden fazla tarafın işi satın almakla ilgilendiğini belirtti. Menezes, şirketin geçiş sırasında müşterileri için hizmet kalitesini ve ürün kullanılabilirliğini sürdürme konusundaki kararlılığını vurguladı.

Satış süreci boyunca faaliyetlerini sürdürecek olan şirket, yeni sahiplik altında finansal istikrarı sağlamayı ve başarılı olmayı hedefliyor. Bu süreçte Sienttra’nın hukuk danışmanları Kirkland & Ellis LLP ve Pachulski Stang Ziehl & Jones olurken, Stifel/Miller Buckfire yatırım bankacısı, Berkeley Research Group, LLC ise mali danışman olarak görev yapacak.

Bu yazıda yer alan bilgiler Sientra, Inc. tarafından yapılan basın açıklamasına dayanmaktadır.

Bu makale yapay zeka yardımıyla oluşturulmuş, bir editör tarafından çevrilmiş ve incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şartlar ve Koşullarımıza bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu