Teknoloji

Starfield Resmi DLSS Desteğini Kazanacak

GeForce RTX kullanıcılarına iyi şanslar! Starfield resmi DLSS desteği duyurdu. Oyun için daha da fazla yenilik yolda. Peki nedir bu yenilikler? Haberimize gelin!


İlginizi Çekebilir:  Starfield Mod Araçlar Ne Zaman Geliyor? İşte Açıklama!


Resmi Olarak Duyurulmuştur: Starfield Resmi DLSS Boost Geliyor!

Bildiğiniz gibi geçtiğimiz günlerde standart sürümü satın alan oyunculara açılan uzay temalı rol yapma oyunu, AMD ile yapılan anlaşma sonucunda FSR 2.0 desteğiyle piyasaya sürüldü. Doğal olarak NVIDIA GeForce RTX kullanıcıları bu durumdan memnun olmadı. Ancak mod yapımcıları buna bir çözüm buldu ve oyuna resmi olmayan DLSS desteğini getirdi. Ancak Bethesda Softworks bunu resmileştirmek istiyor. O kadar ki Starfield resmi DLSS desteği kazanacak. Hatta pek çok yeniliğin yolda olduğunun müjdesi veriliyordu.

Bethesda Softworks, resmi sayfasında yaptığı yeni bir paylaşımla hem PC hem de Xbox Series versiyonları için Starfield ismiyle ilgili planlardan bahsetti.

Amerikalı yayıncı, oyuna gösterilen ilgiden çok etkilendiklerini söyleyerek oyunculara şükranlarını sundu. Sonrasında Starfield’ın yıllarca destekleneceğini söylerken geliştirici gruptan da geri bildirimlerini ve neler ekleyebilecekleri konusunda fikirlerini paylaşmalarını istedi. Şehir haritaları muhtemelen eklenecek ilk şeyler arasında olacak. Çünkü bu yönde yoğun bir talep vardı.

Bethesda Softworks, grubun şimdilik teknik ve stabilite konularına odaklanacağını belirtiyor. Bu bağlamda yeni bir güncelleme de duyuruldu. Xbox Serisi sürümündeki kararlılık ve kare hızı iyileştirilecek ve çökme sorunları da azaltılacak. Ayrıca Paranın Satın Alabileceği Her Şey ve Neon’da Gölge görevleriyle ilgili sorunlar da çözülecek.

Önümüzdeki dönemde parlaklık ve kontrast kontrolleri, HDR ayar menüsü, görüş alanı kaydırıcısının yanı sıra PC için DLSS ve 32:9 ultra geniş ekran desteği de tanıtılacak. Bethesda Softworks ayrıca sürücü desteği için AMD, Intel ve NVIDIA ile yakın işbirliği içinde çalıştı ve her yeni güncelleme, yeni kararlılık ve performans iyileştirmeleri getirecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu