Yaşam

Stranger Things Final Sezonu Grev Nedeniyle Ertelendi

1980’ler kültürü ile bilim kurgu korku türünü başarılı bir şekilde harmanlayan bir dizi olan Stranger Things’in dördüncü sezonu, Pandemi nedeniyle uzun bir aradan sonra geçen yıl yayınlandı. Hayranlar, Hawkins sakinlerinin Upside Down ile son çabalarını göstermelerini izlemek için beşinci sezonu sabırsızlıkla bekliyorlar.

Ancak şov yaratıcıları ve yapımcıları Matt ve Ross Duffer, yazarların grevi nedeniyle beşinci sezonun yapımının durdurulduğunu duyurdu. Duffer Kardeşler, resmi Stranger Writers Twitter hesabında, çekim başladığında yazmanın durmadığını ve grev sırasında bunun mümkün olmadığını söyledi. belirttiler. Ayrıca yazarlara adil bir çözüm bulunmasından umutlu olduklarını ve işe geri dönebilmek için beklediklerini söylediler.

Yazarların grevi nedir ve neden başladı?

Writers’ Strike, Amerika Yazarlar Derneği’nin (WGA) Netflix, Amazon, Apple, Disney gibi büyük şirketleri temsil eden Sinema ve Televizyon Yapımcıları Derneği (AMPTP) ile yaptığı anlaşmadır. Müzakerelerde anlaşmaya varılamaması sonucu 2 Mayıs’ta başladı. . Yazarlar Birliği, daha yüksek fiyat, daha istikrarlı sahip odaları ve daha iyi sağlık sigortasıtaleplerini şu hususlarda dile getirdi:

“Adil bir anlaşma yapmak için pazarlık yaptık, ancak yazarların karşı karşıya olduğu varoluşsal kriz göz önüne alındığında stüdyoların teklifleri başarısız oldu. Adil bir anlaşma yapmak için maksimum kaldıraç kullanmalı ve iş gücümüzü geri çekmeliyiz.”

Stranger Things’in beşinci sezonu, grev nedeniyle ertelenen son sezon olmayabilir. Blade, Community: The Movie gibi yakın zamanda yeniden çekim yapıyor Uzun zamandır beklenen sinemalar da grev nedeniyle durduruldu. . Öte yandan bazı stüdyo ve prodüksiyonlar greve rağmen devam edebildi.

Bunlar arasında Prime Video’nun The Lord of the Rings: The Rings of Power’ın ikinci sezonu, HBO’nun House of the Dragon ikinci sezonu ve Disney+’ın Andor ikinci sezonu yer alıyor. Umarız Stranger Things’in beşinci sezonu hem WGA üyeleri için adil bir uzlaşma hem de dördüncü periyotla fazla gecikmeden devam eder.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

koşuyolu evden eve nakliyat
Başa dön tuşu