Haber

TFF Başkanı Büyükekşi’den Fenerbahçe ve Galatasaray’a salvo: Çıkın futbolunuzu oynayın

FenerbahçeTFF Başkanı Ali Koç ve Galatasaray Lideri Dursun Özbek geçtiğimiz hafta Riva’daydı. Mehmet Büyükekşi ziyaret etmişti. Büyükekşi, bu ziyaretlerle ilgili açıklama yaptı.

“HERKES FUTBOL OYNAYACAK”

Mehmet BüyükekşiMehmet Büyükekşi yaptığı açıklamada, “TFF ziyaretlerinin anlamsız olduğunu” belirterek, “Hepimiz çok dikkatli olmalıyız. TFF ziyaretlerinin olumlu ya da olumsuz bir katkısı yok. Kimseden etkilenmiyoruz. Hakemlerin karar vermesi için gerekli talimatları veriyoruz. ve MHK etkilenmiyor, herkes çıkıp futbol oynasın.”

Büyükekşi’nin açıklamalarının devamı şöyle:

“YETERLİ NİYET ÖNEMLİ”

Kulüplerin kendi kapılarının önlerini süpürmelerini istiyoruz. Kendi oyuncularına ve hocalarına sahip çıksınlar. Hakemlerle de ilgileniyoruz. Bir teknik direktör ‘Oyuncumuz hata yaptı gol attı’ diyor. Hakemler de hata yapabilir. Önemli olan iyi niyet.

“BU TÜR SÖYLEŞMELERLE FUTBOL BÖYLE BİR YERE GİTMEZ”

Zamana ihtiyaç var. Bir hakem akademisi kurduk. Bunlar 3 ayda olacak şeyler değil. Herkes sabırlı ve hoşgörülü olmalıdır. Bunu rica ediyorum. Futbol bu tür konuşmalarla bir yere varmaz! Hepimiz dikkatli olacağız ve marka değerini yükselteceğiz.

“TFF OLARAK KIZLARIMIZA DESTEK OLMAK İSTİYORUZ”

Dünyada kadın futbolu her geçen gün artıyor. Avrupa’da birçok yere gidiyoruz, bize sunumlar yapıyorlar. Bu sunumların başında da her zaman kadın futbolu gelmektedir. Ağustos ayında Kadınlar Futbol Dünya Şampiyonası olacak. Biz de buna çok önem veriyoruz. Çocuk gelin olmak Doğu’da hep gündemdeydi. Önceliği eğitime vermeliyiz. Kızlarımız okula gitmeli ve iyi eğitim almalı. TFF olarak kızlarımıza destek olmak istiyoruz.

“TÜRK FUTBOLU OLARAK OYUNCU YETİŞTİRMELİYİZ”

Barcelona Lideri Joan Laporta, “Biz oyuncuları yetiştiririz, onlar Altın Top ödülünü alırlar. Real Madrid bu oyuncuları transfer edecek.’ Türk futbolu olarak oyuncu yetiştirmemiz gerekiyor. Oyuncu havuzumu geliştirmemiz gerekiyor. Ajax gibi kulüplerimiz her yıl en az 2 genç oyuncuyu A Grubuna vermeli. 85 milyon nüfusumuz var. Çok pahalı oyuncular çıkacaktır. Yeter ki helva yapmasını bilelim.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu