Haber

Ukrayna Milletvekilinin Maldivler Tatil Skandalı

Ukrayna Özel Servisi (SBU), bu ay ailesiyle Maldivler’de bir otelde tatil yaptığı öğrenilen Ukraynalı milletvekilinin evine baskın düzenleyerek arama yaptı. Evde yapılan aramada, milletvekilinin Maldivler’e seyahat ettiğine dair pulların bulunduğu pasaportu bulundu.

SBU konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “SBU, Maldivler’de tatilde olan Ukraynalı milletvekilinin evinde arama yaptı. Adalara tatile giden Ukrayna Güvenlik Servisi ve mevcut Ukrayna Parlamentosu Devlet Soruşturma Bürosu, Savaş sırasında yetkililerin yurt dışına çıkma yasağına rağmen Hint Okyanusu’nda, “Milletvekilinin bu yıl temmuz ayı ortalarında Maldivler’in Ithaafushi adasındaki bir otelde kaldığı ve pasaportunda seyahat ettiğini gösteren pulların bulunduğu tespit edildi. Maldivler bulundu.”

AVRUPA’YA İLK ÇALIŞMA ZİYARETİ İÇİN GİTTİSöz konusu milletvekilinin önce Polonya’ya 3 günlük çalışma ziyareti için gittiğini, daha sonra Maldivler’de tespit edildiğini bildirdi. Ukrayna basını, yardımcının Yuriy Aristov olduğunu ve 5 Haziran – 22 Temmuz tarihleri ​​arasında Ukrayna dışında olduğunu duyurdu. Aristov’un 10 Temmuz’da halen Ukrayna dışındayken, 19 Temmuz’a kadar Kiev’deki bir sağlık kuruluşundan hastalık raporu aldığı bildirildi. Yetkililer söz konusu hastalık raporunun incelenmeden sunulduğunu ve yanlış bilgi içerdiğini tespit etti. Aristov, yaşanan gelişmelerin ardından istifasını sundu. ZELENSKİ YETKİLİLERİ UYARDI Ukrayna Devlet Başkanı Volodymyr Zelenski, 25 Temmuz’da yaptığı açıklamada, “Devlete karşı çıkan askeri yetkilileri veya rastgele herhangi bir yetkiliyi affetmeyeceğiz. Bazıları için adalar ve tatil yerlerinde savaş sırasında söz meselesi, bazıları için askerlik dairesinde ceplerini doldurma meselesi, diğerleri için mahkemelerde rüşvet meselesi. Rastgele bir kamu görevlisi için bu, devletin unsurlarına ihanettir, çıkarlarına ihanettir. Tüm milletvekillerini, yetkilileri ve kamu görevindeki herkesi uyarmak istiyorum. Biz her gün devlet için silah ararken, tüm dikkatler topların, füzelerin, insansız hava araçlarının, savaşçılarımızın, özgürlüğün korunması ve zaferi için mümkün olan ve olmayan her şeyi yapan halkımızın sağlanmasındadır. Ukrayna için kazandığı manevi gücü her zaman görüp hissederken, Ukrayna’nın çıkarlarına hizmet etmek yerine ihanet etmek, kumsala gitmek veya kişisel zenginleşmek öfkeyi tetikleyecektir.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

koşuyolu evden eve nakliyat
Başa dön tuşu