Haber

A Haber’in oyu: Kılıçdaroğlu’nu sansürlediler

A Haber ekranlarında 28 Mayıs’ta yapılacak ikinci tür Cumhurbaşkanlığı seçimleri için “Oy kullanırken dikkat etmeyin” başlıklı haberde, CHP Genel Lideri ve Millet İttifakı Başkan Adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nun sandıkta fotoğrafı sansürlendi. ekrana yansıtıldı. Ekrana yansıtılan oy pusulasında sadece Cumhur İttifakı’nın Cumhurbaşkanı Adayı Recep Tayyip Erdoğan yer alırken, Kılıçdaroğlu’nun sandıkta olduğu yer “diğer aday” olarak gösterildi.

Radyo Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) Üyesi İlhan Taşcı, A Haber ekranlarında yayınlanan oy pusulalarına Kılıçdaroğlu’nun sansür uygulamasına tepki gösterdi. Taşcı, “Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun fotoğrafının sansürlenmesi YSK kararına aykırıdır, RTÜK mutlaka incelemelidir” dedi.

‘YSK KARARINA AYKIRI’

Söz konusu görüntüleri Twitter hesabından paylaşan ve Radyo Televizyon Üst Kurulu’nu göreve davet eden Taşcı’nın kullandığı sözler şöyle:

“YSK’nın ‘Cumhurbaşkanı adaylarının görüşlerini seçim döneminde eşitlik ve dürüstlük ilkelerine uygun olarak yansıtması’ kararı hala yürürlükteyken bu dürüstlük müdür? ​Sansür yapmak Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun fotoğrafı YSK kararına aykırıdır; RTÜK mutlaka incelemeli.” (HABER MERKEZİ)

haberkadirli.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ankara evden eve nakliyat
koşuyolu evden eve nakliyat
Başa dön tuşu