Haber

Adana’da komşusunu av tüfeğiyle öldüren sanığa ağırlaştırılmış müebbet istemi

Adana’da komşusunu av tüfeğiyle öldürdüğü gerekçesiyle tutuklanan sanık hakkında, “tasarlayarak kasten öldürme” suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis istemiyle dava açıldı.

Merkez Seyhan ilçesi Yeşilyurt Mahallesi’nde 5 Temmuz’da alt kat komşusu Ahmet Pekyen’i (66) av tüfeğiyle öldürdüğü teziyle tutuklanan L.D. (26) hakkında yürütülen soruşturma tamamlandı.

Savcılıkça hazırlanan ve Adana 13. Ağır Ceza Mahkemesince kabul edilen iddianamede, sanık ve maktul ortasında öncesine dayalı hasımlık bulunduğu, karakola müracaat ederek birbirlerinden şikayetçi oldukları ve olaydan iki gün evvel sanık ile maktul Pekyen’in oğlunun tartıştığı belirtildi.

İddianamede, olay günü sanığın av tüfeği ile balkona çıktığı, maktulün de dışarı çıkmasını beklediği, bir süre sonra bina önüne gelen komşusu Ahmet Pekyen’e av tüfeği ile ateş ederek öldürdüğü, bu istikametiyle sanığın hareketini bir plan dahilinde gerçekleştirdiği bildirilerek, L.D’nin “tasarlayarak kasten öldürme” suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapisle cezalandırılması istendi.

İddianamede ifadesine yer verilen tutuklu sanık, hakkındaki suçlamaları kabul etmedi.

Yeşilyurt Mahallesi’nde 5 Temmuz’da Ahmet Pekyen, komşusu L.D. tarafından tüfekle vurularak yaralanmış, kaldırıldığı Seyhan Devlet Hastanesi’nde müdahaleye karşın kurtarılamamıştı. Gözaltına alınan L.D. çıkarıldığı hakimlikçe tutuklanmıştı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu