Ekonomi

AMCON erişim alanını genişletmek için Burklund Distribütörlerini satın aldı

OMAHA – Tüketici ürünleri distribütörü AMCON Distributing Company (NYSE American: DIT), Illinois merkezli Burklund Distributors, Inc. şirketini satın aldığını duyurdu. Bu işlem AMCON’un dağıtım kapasitesini arttıracak ve coğrafi ayak izini genişletecek.

2024 mali yılının üçüncü çeyreğinde tamamlanması beklenen satın alma işlemi, AMCON’un Burklund’un East Peoria ve Fairview Heights, Illinois’deki dağıtım merkezlerini kullanarak 32 eyalette yaklaşık 7.400 noktaya hizmet vermesini sağlayacak.

AMCON Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Christopher H. Atayan, Jon Burklund ve Rob Hackett’a aile şirketinin mirasını AMCON’a emanet ettikleri ve Illinois’in merkezindeki toplum hizmetlerini desteklemede süreklilik sağladıkları için teşekkür etti.

AMCON Başkanı ve COO’su Andrew C. Plummer, iki şirket arasındaki ortak müşteri hizmetleri felsefesini ve Burklund’un müşterileri için öngörülen büyüme ve geliştirilmiş hizmetleri vurguladı.

Burklund Yönetim Kurulu Başkanı Jon Burklund, ekip üyelerine ve topluma olan bağlılıktaki uyuma dikkat çekerken, Burklund Başkanı Rob Hackett, olumlu bir çalışma ortamı ve müşteri ilişkilerine duyulan ortak saygıyı vurguladı.

Bu satın almanın Burklund’un müşterilerine daha fazla yetenek, teknoloji ve gıda hizmeti tesisi sunarak büyümelerine yardımcı olması bekleniyor. AMCON, iştirakleri Team Sledd, LLC ve Henry’s Foods, Inc. ile birlikte, Healthy Edge Retail Group aracılığıyla on beş sağlık ve doğal ürün perakende mağazasının işletilmesi de dahil olmak üzere çok çeşitli tüketici ürünlerinin önemli bir distribütörüdür.

Bu basın bülteni, gerçek sonuçların öngörülenlerden önemli ölçüde farklı olmasına neden olabilecek risklere, belirsizliklere ve diğer faktörlere tabi ileriye dönük ifadeler içermektedir. Bu bilgiler bir basın bülteni açıklamasına dayanmaktadır ve sektörün daha geniş çaplı etkileri veya eğilimleri hakkında spekülasyon yapmamaktadır.

Bu makale yapay zekanın desteğiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şart ve Koşullar bölümümüze bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu