Haber

Avcılar’a gelen depremzedeler için ‘Çarşı Yok’

KAHRAMANMARAŞ’ta meydana gelen iki büyük depremin ardından iyileşen Avcılar’a gelen depremzedeler için Kaymakamlık ve Kızılay, ‘No Bazaar’ düzenledi.

Avcılar Kaymakamı Kemal İnan, Merkez Ulu Camii’nin altındaki Avcılar Kültür Sanat ve Eğitim Vakfı’nın (AKSEV) mağazasına dönüştürülen kabul salonunu ziyaret ederek Kızılay Şube Başkanı Özdemir Paşaoğlu ile görüştü. Kıyafetten yiyeceğe, temizliğe kadar her türlü eşyanın masalarda sergilendiği ‘No Bazaar’ hakkında bilgi veren Vali Kemal İnan, yardımları afetin ilk gününden itibaren toplayarak depreme gönderdiklerini söyledi. bölgeden bir süre sonra buraya göç ettiklerinde depremzedelerin ihtiyaçları için bu tür yerler oluşturulmuştur. oluşturduklarını söyledi. İnan dedi ki:

“Deprem mağdurlarının gelip ihtiyaçlarını alabilecekleri bir merkez kurduk. Gıda dahil tüm ihtiyaçları burada sergileniyor. Ailelerimiz buradan doyasıya ihtiyaçlarını alıyorlar. Kaymakamlığa gelip ‘Geldik’ diyorlar. deprem bölgesinden.’ Burada deprem bölgesinde bulunan vatandaşlarımızı yönlendiriyoruz. Halkımızın depreme yönelik yardımlarını sürdürmesi çok değerli. Yardımlarının devamlılığını bekliyoruz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu