Ekonomi

Bakan Özhaseki: 2 ay içinde teslimatlara başlayacağız

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’nın deprem bölgesinde başlattığı inşaat ve yenileme çalışmalarında önemli ilerleme kaydedildi. 6 Şubat depreminden en çok etkilenen illerden biri olan Malatya’da şehrin dokusuna uygun, mahalle kültürünün yaşanabileceği afet konutları ve köy konutlarının inşaatları aralıksız devam ediyor.

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, resmi sosyal medya hesabından Malatya’da inşa edilecek afet konutları, köy evleri, depo ve işyerlerinin sayıları hakkında bilgi paylaştı. Bakan Özhaseki, Malatya’da 77 bin 717 afet konutu, 25 bin 302 köy evi, 27 bin 400 depo ve iş yeri olmak üzere toplam 130 bin 419 bağımsız bölüm inşa edeceklerini belirtti.

“23 BİN 861 AFET KONUTU VE KÖY EVİ İNŞAATINA HIZ KESİNLİKLE DEVAM EDİYORUZ”

Bakan Özhaseki, paylaşımında Malatya’daki depremin ardından başlayan inşaat ve yenileme çalışmalarında 23 bin 861 afet konutu ve köy konutunun üretimine hız kesmeden devam ettiklerini belirtti.

“KONUTLARIMIZI 2 AY İÇERİSİNDE DESENLİ BİR ŞEKİLDE TESLİM EDECEĞİZ”

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, resmi sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, Malatya’da evlerin yükseldiğini, iki ay içinde kademeli olarak depremden etkilenen vatandaşlara teslim etmeye başlayacaklarını belirtti.

“EV VE İŞYERLERİMİZİ SİTEDE DÖNÜŞTÜRMEK İÇİN BİRLİKTE ÇALIŞMAYA DEVAM EDİYORUZ”

Paylaşımında vatandaşların mahalle kültürünü yaşayabileceği sağlam, güvenli ve iklim dostu evler inşa ettiklerini belirten Bakan Özhaseki, Malatya’da “Yerinde Dönüşüm” projesine başvuranların sayısı hakkında da bilgi verdi. Bakan Özhaseki, “Yerinde Dönüşüm projemiz için şu ana kadar Malatya’da başvuru sayısı 30 bin 215’e ulaştı. Konut ve iş yerlerimizi yerinde dönüştürmek için hep birlikte çalışmaya devam ediyoruz.” söz konusu.

Bakan Mehmet Özhaseki de sosyal medya hesabından Malatya’da depremden etkilenen vatandaşlar için inşa edilen sağlam ve güvenli evleri gösteren bir görsel paylaştı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

koşuyolu evden eve nakliyat
Başa dön tuşu