Yaşam

Ceylan Ertem: ‘Ulusal yas’ kapsamında sadece konserler ve tiyatrolar olduğunu düşünüyorum

İsrail’in Gazze’deki hastane saldırısının ardından Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Türkiye’de “3 günlük ulusal yas” ilan edildi. Yas ilanının ardından birçok kültürel ve sanatsal etkinlik iptal edildi. Müzisyen Ceylan Ertem, sosyal medya hesabından konserler dışında tüm etkinliklerin devam ettiğini belirterek, “Sanırım ‘ulusal yas’ çerçevesinde sadece konserler ve tiyatrolar var, öyle mi?” söz konusu.

Ertem, paylaşımında şu ifadeleri kullandı:

“Bütün diziler yayında. Hımm, sorun değil. Sanırım ‘ulusal yas’ çerçevesinde sadece konserler ve tiyatrolar var, ha? Peki müzik emekçilerinin kirasını ve ailelerinin masraflarını nasıl ödeyeceğiz? Bu 3 günde kazanacakları parayı kaybeden yüzlerce işçiye, halihazırda yas tutan yüzlerce insana ne söyleyelim.” “Sen de her durumda geçimlerini nasıl sağlayacaklarından endişeleniyorsun. Yazmaktan yorulduk. Zaten boşuna.”

Zeynep Bastık, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, yaşananlardan dolayı son derece üzgün olduğunu belirterek, yapılan ilk şeyin sanat etkinliklerinin iptal edilmesi olmasına tepki gösterdi. Bastık’la aynı fikirde olduğunu belirten Ceylan Ertem, “Bu ülkede yasın her halinde işsiz kalan ‘tek’ mesleğin sahipleri olarak Zeynep’e katılıyoruz. Herkes aynaya bakmak yerine önce aynaya baksın. Oturdukları yerden hüküm verirler.”

altinovaajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

koşuyolu evden eve nakliyat
Başa dön tuşu