Ekonomi

BioVie, Parkinson ve Alzheimer denemeleri için fon sağladı

CARSON CITY, Nev. – Klinik aşamada bir biyofarmasötik şirketi olan BioVie Inc. (NASDAQ:BIVI), özellikle Parkinson Hastalığı (PD) ve Alzheimer Hastalığı (AD) için klinik programlarının ilerlemesini destekleyecek bir finansman turunun tamamlandığını duyurdu.

Şirket, brüt 21 milyon dolar gelirle yaklaşık 18,8 milyon dolar öz sermaye finansmanı sağladı ve terapötik geliştirme planlarını ilerletmek için nakit pozisyonunu güçlendirdi.

BioVie, yakın zamanda düzenlenen Uluslararası Alzheimer ve Parkinson Hastalıkları 2024 Konferansı’nda, ilaç adayı NE3107 ile tedavi edilen PH hastalarının semptomlarda önemli iyileşmeler gösterdiğini ortaya koyan veriler sundu.

Bu sonuçlara dayanarak BioVie, yeni tanı konmuş PH hastaları için birinci basamak monoterapi olarak NE3107’nin Faz 2b denemesi için planlarını tamamlıyor. 100-150 hastanın dahil edilmesini amaçlayan çalışmanın 2024 yazının sonlarında başlaması planlanıyor ve sonuçları potansiyel olarak hızlandırmak için Bayesian tasarımı kullanılacak.

BioVie, AD programı için, 2025’in başlarından ortalarına kadar kullanıma sunulması beklenen NE3107’nin günde bir kez kullanılan bir formülasyonundan yararlanarak hafif ila orta şiddette AD hastalarında tekrarlanan bir Faz 3 denemesi yürütmeyi planlamaktadır. Yeni formülasyon hazır olana kadar AD denemesini erteleme kararı, tedaviye uyumu ve sonuçları iyileştirmek için stratejik bir hamle olarak görülüyor.

Şirket ayrıca kronik karaciğer sirozuna bağlı asit tedavisine yönelik BIV201 programında da bir güncelleme yaptı. BIV201 için yapılan Faz 2b çalışması, hedeflenen hastaların yarısının kaydedilmesinden sonra sonlandırılmış olsa da, veriler asit sıvısı birikiminde bir azalma olduğunu göstermiştir. BioVie, Faz 3 protokolünün tasarımını tamamlamak için FDA’dan rehberlik aldı ve deneme hastalığın ilerlemesinin daha erken bir aşamasına odaklandı.

BioVie’nin Başkanı ve CEO’su Cuong Do, levodopadan bu yana hastalığa yönelik ilk yeni tedaviyi sunma potansiyeline atıfta bulunarak PD programı için iyimserliğini dile getirdi. BIV201 programı en riskli program olarak görülse de, tamamlanmasının iki yıl sürmesi bekleniyor ve şirket ortaklık finansmanı arıyor.

Şirketin ilaç adayları, nörodejeneratif hastalıkların yaygın etkenleri olan nöroinflamasyon ve insülin direncine yol açan inflamatuar aktivasyonu engellemeyi amaçlamaktadır. BioVie’nin nörolojik ve nörodejeneratif bozukluklar ve ileri karaciğer hastalıkları için tedavi geliştirme çabaları devam etmekte olup, son finansman klinik girişimlerini destekleyecektir.

Bu rapor BioVie, Inc. tarafından yapılan basın açıklamasına dayanmaktadır.

Bu makale yapay zekanın desteğiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şart ve Koşullar bölümümüze bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu