Yaşam

Büyükşehir İtfaiyesi’nden İZAYDAŞ’a eğitim

Büyükşehir İtfaiyesi, İZAYDAŞ Atık ve Artıkları Arıtma, Yakma ve Kıymetlendirme A.Ş. işçilerinden oluşan acil durum gruplarına eğitim verdi

Talep olması halinde vilayet dışındaki tesis ve işletmelere yönelik olarak Acil Durum Grup Eğitimlerini sürdüren Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı Tedbire ve Eğitim Şube Müdürlüğü Eğitim Ünitesi (KOBİTEM) bu defa İZAYDAŞ Atık ve Artıkları Arıtma, Yakma ve Kıymetlendirme A.Ş. işçilerinden oluşan acil durum gruplarına eğitim verdi.

TEORİK VE PRATİK BİLGİLER

Teorik ve pratik olmak üzere iki kısımdan oluşan eğitimlerde, yanma ve yangın, yangın yerindeki riskler, söndürme unsurları ve söndürme teknikleri, taşınabilir yangın söndürücüler, yangına müdahale ekipmanı, su ve köpük uygulama metotları başta olmak üzere birçok mevzuda bilgiler sunuldu.

UYGULAMALI EĞİTİM

Eğitimin uygulamalı kısmında ise farklı tipte yangın söndürücüler ile başlangıç basamağındaki akaryakıt yangınlarına müdahale prosedürleri gerçekleştirildi. Ayrıyeten yangın hortumları kullanılarak su ve köpük uygulamaları ile takım çalışması hakkında çalışmalar yapıldı.

KOBİTEM-İZAYDAŞ İŞBİRLİĞİ

Ülkemizde atıkların bertaraf edilmesi üzerine hizmet veren İZAYDAŞ’ta çeşitli yanıcı ve parlayıcı gereçler bulunabiliyor. Bu kapsamda mümkün yangın ve acil durumlara karşı Büyükşehir İtfaiyesi ile eğitim işbirliğine giden İZAYDAŞ’ın acil durum takımları evvelki yıllarda da KOBİTEM tarafından eğitilmişti. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı, vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğini korumak ismine 7/24 hizmet verirken, birebir vakitte da bilgilendirme ve bilinçlendirme faaliyetlerine aralıksız olarak devam ediyor.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu