Haber

CHP Milletvekili Zeytinyağı Dağıtımına Tepki Verdi

CHP Kahramanmaraş Milletvekili Ali Öztunç, eski Güç ve Olağan Kaynaklar Bakanı ve AKP Eskişehir Milletvekili Fatih Dönmez’in zeytinyağı dağıtımına tepki gösterdi. Öztunç, “Bu bir rüşvet. Kabul etmiyoruz. Ben bu zeytinyağını Bakan’a iade ediyorum, Bakan’a gönderiyorum. Bildiğiniz gibi her konuda zeytinyağından üstünler. Biz yapıyoruz” dedi. Sözlerini kabul etmiyoruz. Söylediklerini kabul etmiyoruz. İçsinler, yemeklerinde kullansınlar” dedi.

Eski Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı ve AKP Eskişehir Milletvekili Fatih Dönmez, bugün TBMM Genel Kurulu’nun “Akbelen” gündemiyle düzenlediği harika toplantısında milletvekillerine zeytinyağı dağıttı.

CHP Kahramanmaraş Milletvekili Ali Öztunç, bunun bir rüşvet olduğunu belirterek zeytinyağını iade edeceğini açıkladı. Öztunç şunları söyledi:

“BU BİR RÜŞVETTİR. KABUL ETMİYORUZ”

“Eski Maliye Bakanı Fatih Bey, bugün Meclis’te Akbelen ormanları ile ilgili bir konuşma yaptı. ‘Bu zeytinyağları, o fabrikanın kenarındaki Akbelen ormanlarında, fabrikadaki personel tarafından, Fabrika sahiplerine.Zeytinlere bir şey olmaz’ dedi.Her milletvekiline gönderdim dedi.Bu bir rüşvettir.Biz kabul etmiyoruz.Ben kabul etmiyorum.Ben bu zeytinyağını Bakana iade ediyorum. ben de gönderiyorum malum her konuda zeytinyağının üstündeler bunu gönderiyorum sözlerini kabul etmiyoruz bu zeytinyağını hiçbir şekilde kabul etmiyoruz kabul etmiyoruz güzel -güle güle sayın bakanım ve akpliler bu zeytinyağlarını içsinler yemeklerinde kullansınlar çünkü bu zeytinyağları saf değil içinde akbelen köylüsünün emeği var onlarda umutları çaldılar iade ediyoruz .”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

koşuyolu evden eve nakliyat
Başa dön tuşu