Haber

CHP’den ilk açıklama: Saat 19’u bekleyin

İkinci tip Cumhurbaşkanlığı seçimi sona erdi. Oy sayımı devam ederken; CHP Sözcüsü Faik Öztrak kameraların karşısına çıktı.

Öztrak’ın açıklamaları şöyle:

“Cumhurbaşkanlığı seçimi ile ilgili 2. tip oy verme süreci tamamlandı. Bu seçimi bir demokrasi şölenine çevirerek sandığa giden tüm vatandaşlarımıza teşekkür ediyoruz.

Bu seçimde görev alan polisimize, jandarmamıza ve diğer kamu görevlilerimize de teşekkür ediyoruz.

Seçimin en kritik aşamasına geldik. Oyları, oy torbalarını ve ıslak imzalı tutanakları koruyacağız.

Sandık görevlilerimize ve gözlemci arkadaşlarımıza görevlerini bir kez daha hatırlatmak istiyorum. Nüfus sayımı sırasında yapılabilecek usulsüzlükleri izleyecek ve engelleyeceksiniz.

Islak imzalı tutanakların seçim kurullarına güvenle ulaşmasını sağlayacaksınız. Birleşme tutanaklarını takip edecek, imzalanan tutanakları hızlı bir şekilde Genel Merkezimize ulaştıracaksınız. Tüm bu süreçler tamamlanana kadar görevinizden ayrılmayacaksınız.

Bu seçimin ilk varyantı da dahil olmak üzere, devletin resmi kurumu tarafından açıklanan ön seçim sonuçlarının nasıl manipüle edildiği ve ne kadar hızlı değiştiği. AK Parti dönemindeki bütün seçimlerde bunu gördük. Bu nedenle tekrar ediyorum görevinizi bırakmayacaksınız.

Burada da açık bir uyarıda bulunuyoruz: Sonuçlar kesinleşene kadar kimse oldu bitti yaratmasın. Balkon sohbetleriyle suyu bulandırmaya çalışmayın.

Saat 19.00’da yapacağımız açıklamayı milletimiz beklesin. Yetkililerimiz ve vatandaşlarımız sandıklara sahip çıkmaya devam etmelidir.”

haber-yaprakli.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

koşuyolu evden eve nakliyat
Başa dön tuşu