Haber

DEVA Partisi’nden istifa eden Halis Kahriman: Babacan’ın arkadaşları milletvekili olsun diye siyaset yapmıyoruz

İstanbul’da Demokrasi ve Terakki Partisi’nden (DEVA Partisi) istifa eden 13 ilçe başkanı arasında yer alan Esenyurt İlçe Başkanı Halis Kahriman, genel merkez yetkililerinin açıklamalarına tepki gösterdi.

Sosyal medya hesabından açıklama yapan Halis Kahriman, DEVA Partisi yönetiminin istifa kararı verdiklerinin farkında olduğunu belirtti.

“Biz zaten istifa kararı vermiştik ve bu biliniyordu” diyen Kahriman, şöyle devam etti: “Genel merkez bizim varlığımızı, şikayetlerimizi bu haberden mi öğrendi? Örgütlerin sesine kulak asmayın, kibirle salon siyaseti yapın. Sonra da öyle oldu. ayıp. Utanç veren sensin.”

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan’a seslenen Kahriman, “İttifakı bozacak ve seçimi riske atacak kadar arkadaşının arkasında duran Sayın Genel Başkan’a sormak istiyoruz: Arkadaşınızın milletvekili olması, milletvekili olmasından daha mı değerliydi? Türkiye’nin geleceği mi? Sayın Genel Başkanımızın arkadaşlarını milletvekili yapmak istedik.” “Biz siyaset yapmıyoruz. Millet için siyaset yapıyoruz” dedi.

DEVA Partisi’nin Esenyurt, Zeytinburnu, Sancaktepe, Bahçelievler, Esenler, Sultanbeyli, Fatih, Sultangazi, Küçükçekmece, Bağcılar, Beylikdüzü ve Silivri ilçe başkanları ve yönetim kurulu üyeleri partiden istifa etti.

İlçe başkanlarının istifa açıklaması öncesinde CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile görüştüğü ortaya çıktı.

DEVA Partisi Sözcüsü İdris Şahin, “Yazık… Kemal Bey’e yakışmadı!” Kılıçdaroğlu’na şu sözlerle tepki gösterdi. (HABER MERKEZİ)

kocaali-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

koşuyolu evden eve nakliyat
Başa dön tuşu