Haber

Kayseri’de kadın kooperatiflerine Büyükkılıç’tan ziyaret

Mehmet UZEL (KAYSERİ İGFA)
Kent merkezi ve kırsalda sık sık ilçeleri ziyaret ederek vatandaşlarla kucaklaşan Büyükşehir Belediye Lideri Dr. Memduh Büyükkılıç, ilçe ziyaretlerini Sarız ile sürdürdü. İlçede vatandaşlarla buluşan Lider Büyükkılıç, Kayseri Valiliği ve Büyükşehir Belediyesi’nin takviyeleri ile ilçeye kazandırılan ve bayan teşebbüsü ve istihdamını destekleyen Sarız Bayan Kooperatifi’ni ziyaret etti.

Kooperatifte bayan üreticilerle sohbet eden Büyükkılıç, burada yürütülen çalışmalarla ilgili bayanlardan bilgi aldı.

Kooperatifle ilgili değerlendirmelerde bulunan Lider Büyükkılıç, Büyükşehir Belediyesi olarak üretmek isteyen bayanların hep destekçisi olduklarını söz ederek, “Kayseri’nin kadını erkeği ayırt edilmez. Her bir ferdi azimlidir, çalışkandır. Bizler üzerimize düşeni yapar, üretmek isteyen kardeşlerimizin en güçlü destekçisi oluruz. Valiliğimiz ve belediyemizin destekleri ile Sarız’ımıza kazandırdığımız Sarız Kadın Kooperatifi maşallah harıl harıl çalışıyor. Başarıları daim olsun” dedi.

Büyükkılıç, bayanların etkin iş gücüne iştiraklerini sağlamak, ilçelerde yaşayan bayanların istihdamını artırmak ve desteklemek için tüm ilçelerde çalışmalar yaptıklarını belirtti.

Daha sonra Sarız esnafını da ziyaret eden Kayseri Büyükşehir Belediye Lideri Dr. Memduh Büyükkılıç, esnaflar tarafından sıcak ve samimi bir formda karşılandı. Esnaflarla sohbet ederek, talep ve tekliflerini şahsen soran Lider Büyükkılıç, esnafa iyi ve bereketli işler temennisinde bulundu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

koşuyolu evden eve nakliyat
Başa dön tuşu