Haber

Klimanın Mucidi Carrier İçin Adana’da Tatlı Dağıtıldı

Adana halkı, klimanın mucidi Amerikalı mühendis Willis Haviland Carrier’a saygılarını şeker vererek gösterdi.

H Sıcaklığın 40 dereceyi geçtiği kentte bir grup vatandaş, klimanın icadının 121. yılı şerefine. Taşıyıcı, önce kaymaklı kadayıf dağıttı, ardından dua etti.

Türkiye’nin en sıcak şehirlerinden biri olan Adana’da gölgede 40 dereceyi aşan kavurucu sıcaklıklar hayatı olumsuz etkilemeye devam ediyor.

Park ve bahçelerdeki bazı termometrelerin 52 dereceyi gösterdiği kentte, kentten çıkamayanlar evlerinde klima ile serinlemeye çalışıyor.

17 Temmuz 1902’de icat edilen klimanın Amerikalı mucidi mühendis Willis Haviland Carrier anısına bir grup vatandaş da Çukurova ilçesine bağlı Bülent Angın Bulvarı üzerinde bölge halkına kremalı kadayıf dağıttı.

Klimanın icadının 121. yılında Carrier’ın fotoğrafının bulunduğu pankartı gören ve ünlü mucit için dua edenler, dünyanın en değerli icatlarından birine imza attıklarını söylediler.

Mehmet Saygın isimli vatandaş, “Özellikle Adana halkının klimaya çok ihtiyacı var. Böyle bir buluş yaptığı için Allah ondan razı olsun. Klima olmasaydı uyuyamazdık, uyuyamazdık” dedi.

cungushaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

koşuyolu evden eve nakliyat
Başa dön tuşu