Haber

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü Su Kazalarına Müdahale Eğitimlerine Devam Ediyor

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi itfaiye teşkilatı her türlü olaya müdahale etmek amacıyla eğitim faaliyetlerini sürdürüyor. Yangın, arama kurtarma gibi faaliyetleri yürüten itfaiye ekipleri de su kazalarına müdahale konusunda eğitim alıyor.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü’ne bağlı olarak görev yapan itfaiyecilerden oluşan dalgıç grubu, olası boğulma veya benzeri su kazalarına karşı vatandaşlara en zor anlarında yardımcı oluyor. Her an göreve hazır olabilmek amacıyla eğitim dalış faaliyetlerine devam eden itfaiyeci dalgıçlar, havuz egzersizleri ile kondisyon kazanıyor. Ayrıca kuru elbise adı verilen özel kıyafetlerle açık deniz dalışlarına devam ediyorlar.

Ayrıca mevcut dalgıç işçi sayısının arttırılması amacıyla İtfaiye Teşkilatında yeni işe alınan işçiler arasından özel olarak seçilen ve gerekli fiziki şartlara sahip çalışanların eğitimleri de devam etmektedir. Eğitimler, Büyükşehir İtfaiye Müdürlüğü’nde, kısa adı TSSF olan Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu sertifikalı eğitmen brövelerine sahip itfaiyeciler tarafından veriliyor. Havuz eğitimlerine devam eden aday dalgıç itfaiyeciler, eğitim ve sınav dönemleri sonunda başarılı olmaları durumunda Büyükşehir İtfaiyesi’nde dalgıç olarak görev yapacak. – KOCAELİ

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu