Ekonomi

Malatya’da 6 bin 100 deprem konutu şubatta teslim edilecek

Pazarcık ve Elbistan ilçeleri başta olmak üzere 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremlerden etkilenen illerde, evleri yıkılan veya ağır hasar gören afetzedelerin barınma ihtiyaçlarının karşılanması için çalışmalar sürüyor.

Malatya merkez ve ilçelerinde afet konutları kademeli olarak artıyor. Kaba inşaatı tamamlanan, dış cephe işlemleri, kapı, pencere ve mutfak dolapları montajı tamamlanan, çevre düzenlemesi yapılan evler, kurayla hak sahiplerine teslim edilecek.

Malatya Valisi Ersin Yazıcı, Kahramanmaraş merkezli depremden en çok etkilenen iller arasında Malatya’nın da bulunduğunu söyledi.

Depremzedelerin kalıcı konut ihtiyaçlarının karşılanması için başlatılan çalışmaların hızla devam ettiğini vurgulayan Yazıcı, tamamlanan konutların kura yoluyla hak sahiplerine teslim edileceğini belirtti.

5 bin 100 TOKİ, 1000 köy evi teslim edilecek

Vali Yazıcı, kentte afetzedeler için inşa edilen konutlarda yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi. “Malatya genelinde 5 bin 100 civarında TOKİ evi şubat ayı başında kuraya hazır olacak. 7 bin 700 köy evinin ihalesi yapıldı, ancak 1/3’üne başlayabildik, ihalesi yapıldı. Bu evlerden bine yakını teslim edilecek. bir ay içinde. “dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu