Yaşam

Meme kanserine yapay zeka tedavisi

‘ikincil’ veya ‘metastatik’ olarak adlandırılan göğüs kanser Kanser hücrelerinin vücudun diğer bölgelerine yayılması anlamına gelir. Bu aşamaya gelmiş meme kanseri, tedaviMümkün olsa da tamamen güzelleştirilemez.

İngiltere’de onkologlar, agresif meme kanserihastanın lenf düğümlerindeki değişikliklere dayalı olarak türün yayılıp yayılmayacağını varsayabilen. yapay istihbarat modeligelişmiş.

https://twitter.com/FoxNews/status/1663032439650877440

Araştırmacılar, hastalığın yayılma olasılığını daha iyi ölçmek için üçlü negatif meme kanseri (TNBC) olan kadınların lenf düğümlerindeki bağışıklık reaksiyonunu analiz etmek için yapay zeka kullanmayı umuyorlar.

Lenf düğümleri, vücudun enfeksiyon ve hastalıklarla savaşmasına yardımcı olmak için kritik olan vücuttaki doku kümeleri olarak bilinir. Bağışıklık yansımalarının erken analizi hayati önem taşır. Meme kanseri hücreleri yayılmaya başladığında, hastalar genel olarak daha ağır tedavilere geçmek zorunda kalabilir.

Yapay zeka modeli üzerinde çalışan bilim adamları kanser hücreleriVirüsün bağışıklık reaksiyonlarına göre yayılıp yayılmayacağını varsaymanın mümkün olduğuna inanıyor.

350 hastada denendi

Söz konusu model, yaklaşık 350 hasta tarafından biyobankalara bağışlanan 5.000’den fazladır. lenf düğümüüzerinde test edildi.

25 Mayıs’ta ‘Journal of Pathology by Breast Cancer Now’ dergisinde yayınlanan çalışma, ‘King’s College of London’ bilim adamları tarafından yürütüldü.

azdavayajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

koşuyolu evden eve nakliyat
Başa dön tuşu