Haber

Muhsin Yazıcıoğlu’nun oğlu Fatih Furkan Yazıcıoğlu’ndan milletvekili adaylığıyla ilgili çıkan haberlere ilişkin açıklama

BBP Kurucu Genel Başkanı merhum Muhsin Yazıcıoğlu’nun oğlu Fatih Furkan Yazıcıoğlu, milletvekili adaylığına ilişkin haberlerin gerçeği yansıtmadığını belirtti.

Yazıcıoğlu yaptığı yazılı açıklamada, 14 Mayıs seçimlerinde milletvekili adayı olacağı haberlerini kamuoyuna hatırlatarak, “Milletvekili olmam konusunun Türkiye’de sık sık gündeme geldiğini görüyorum. Türk milletinin babamın şehidi Muhsin Yazıcıoğlu’nun şahsiyetine verdiği değer neticesinde kamuoyu nezdinde ve ben bunu çok değerli buluyorum.” tabirini kullandı.

Tek gündemi olduğunu vurgulayan Yazıcıoğlu, “14 yıldır olduğu gibi bugün de tek gündemim var, o da hak ve adalet. 14 yıldır mücadele ediyoruz, diğer konular beni ilgilendirmiyor.” görüşünü paylaştı.

Yazıcıoğlu, bugüne kadar resmi ve siyasi makamlarla yaptığı tüm görüşmelerde tek konunun babasının suikastına açıklık getirmek olduğuna işaret ederek, şunları kaydetti:

“Babamın hatırasına milletimizin güvenini boşa çıkarmadan, yaklaşan seçimlerle ilgili olarak hiçbir siyasi partiden adaylık düşünmediğimi, hakkımda çıkan adaylık haberlerinin gerçeği yansıtmadığını belirtir; Yaklaşan seçimlerin ülkemize ve büyük Türk milletine hayırlar getirmesini temenni ediyorum.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

koşuyolu evden eve nakliyat
Başa dön tuşu