Ekonomi

Petrol kazasından sonra kurtarma

ABD ham petrolü, Hazine tahvil getirilerindeki ani artış ve doların hisse senetleri ve emtialara zarar vermesi nedeniyle Çarşamba günü yüzde 2,3 düştükten sonra yüzde 2,3 artışla varil başına 80 dolara ulaştı. Ham petrol satışları, ABD ham petrol stoklarının şimdiye kadarki en büyük hacim düşüşü olan 17 milyon varilden fazla düştüğünü gösteren verilere rağmen geldi. Cushing’deki genel merkezdeki stoklar beşinci haftada daraldı.

ANZ Group Holdings Ltd.’deki analistler, Enerji Bilgi İdaresi’ne atıfta bulunarak, “Hacimdeki şimdiye kadarki en büyük düşüş olsa da, EIA tarafından kullanılan düzeltme faktörleri nedeniyle bir anormallik olarak görüldü. düşen OPEC üretimi ortasında ortaya çıkan sıkışıklığın altını çiziyor” dedi.

Petrol İhraç Eden Ülkeler Örgütü ve müttefiklerinin üretimi kesmesinin ardından ABD ham petrolünün yılbaşından bugüne kadarki kayıplarını silmesiyle ham petrol geçen ay yükseldi. Artış, fiyatları Nisan ayından bu yana en yüksek seviyelerine çıkararak, bu kadar hızlı bir yükselişin ardından bir gerileme olabileceği endişelerini artırdı. Çarşamba günkü düşüş, Fitch Ratings’in ABD kredi notunu düşürmesinin daha geniş piyasa duyarlılığını zedelemesinden sonra geldi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu