Haber

Prens Harry, İngiliz Kraliyet Ailesi için bir ilki gerçekleştiriyor

130 yıl sonra İngiliz Kraliyet ailesinin bir unsuruna imza atan Prens Harry, Daily Mirror, Sunday Mirror ve Sunday People’ın yayıncısı Mirror Group Newspapers (MGN) aleyhine açtığı davada tanık olarak mahkemeye çıktı. “Daktilonun parmaklarına daha ne kadar kan bulaşacak?” dedi Harry, bazı gazeteciler ve editörlerle konuşarak. söz konusu.

130 yıl sonra İngiliz Kraliyet ailesinin bir üyesi olan Prens Harry, Daily Mirror, Sunday Mirror ve Sunday People’ın yayıncısı Mirror Group Newspapers (MGN) aleyhine açtığı tazminat davası kapsamında tanık olarak hakim karşısına çıkarıldı. telefon dinleme ve yasa dışı yollarla özel bilgi toplama suçlamasıyla. çıktı. İngiliz tahtının beşinci varisi Harry, 50 sayfalık yazılı bir söz verdi ve MGN’nin avukatı Andrew Green tarafından çapraz sorguya alındı.

Londra Yüksek Mahkemesi’nde görülen davada Prens Harry, doğduğundan beri “basın düşmanlığı” içinde olduğunu, hackleme kaynaklı olduğuna inandığı haberlerin sadece güvenlik kaygısı yaratmadığını, aynı zamanda bağlarını da zedelediğini belirtti. Basının kız arkadaşlarıyla olan bağlarını koparmaya çalıştığını, eski kız arkadaşı Chelsy Davy’den ayrılmasına neden olduğunu, arkadaş çevresini daralttığını, depresyon ve paranoya ataklarının sorumlusu olduğunu belirten Harry, “Sanki benmişim gibi hissettim” dedi. kimseye güvenememek, özellikle bu kadar genç yaşta benim için çok kötü bir duyguydu.” dedi.

Prens Harry, insanların trafik kazasında ölen annesi Prenses Diana’nın özel hayatına yasa dışı olarak girme niyetinin kendisini “kötü hissettirdiğini” söyledi.

“Daktilonun parmaklarına daha ne kadar kan bulaşacak?”

Prens Harry dergi Dergilerinin kendisinin ve eşi Meghan’ın özel hayatlarına “nefret ve tacizi” körüklediğini söyleyerek, “Şimdi geriye dönüp bakınca bu tür davranışları son derece alçakça” dedi. Kimden bahsettiği sorulduğunda, Prens Harry, “Bu kadar çok acıya, kedere ve hatta bazı durumlarda belki de kasıtsız ölüme neden olan bazı editörler ve gazeteciler. Daha önce daktilonuz parmaklarınızdan ne kadar süre kanacak? biri bu çılgınlığa bir son verebilir mi?” söz konusu.

Hükümeti ve İngiliz basınını “dibe vurmakla” eleştiren Prens Harry, medyayı “birbirini korumak için bir araya gelmekle” ve “bu olayları devam ettirmek için görmezden gelmekle” suçladı. Gazetecilerin bu kadar acı ve üzüntüye yol açtığını söyleyen Harry, “bu çılgınlığa bir son vermek” için mahkemeye gidip gitmediği sorulduğunda, “Umduğum buydu” yanıtını verdi.

MNG’nin avukatı Prens Harry’den özür diledi

Prens’e sempati duyduğunu ifade eden Green, gazetecilerin eylemlerinin “tamamen yasadışı” olduğunu yalanladı. Green, çapraz sorgulama sırasında “bunun asla olmaması gerektiğini ve bir daha asla olmayacağını” söyleyerek, yasa dışı bilgi topladığını kabul ettiği bir olay için MGN adına Harry’den kişisel olarak özür diledi.

Green, sorgulama sırasında MGN makalelerini okuyup okumadığı konusunda Harry’ye baskı yaparken, Harry Green’e kendisi hakkında milyonlarca değilse de binlerce hikaye yazıldığını söyledi.

Green, Harry’nin sorunlarının belirli MGN haberlerinden değil, genel olarak medyada yer almasından kaynaklandığını ima ederek, bunların zaten kamuya açık ayrıntılara dayandığını öne sürdü.

Prens Harry, 1996 ile 2010 yılları arasında yayınlanan yaklaşık 140 makalenin hukuka aykırı olarak derlenmiş bilgiler içermesini ve bunlardan 33’ünün Yargıtay’da incelenmesini talep etti.

Prens Harry, 1891’de Edward VII’den bu yana bir mahkemede konuşma yapan ilk kıdemli kraliyet üyesi oldu. Beş saatlik duruşmanın ardından, Harry yorumuna yarın devam edecek. – LONDRA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

koşuyolu evden eve nakliyat
Başa dön tuşu