Haber

Efes Selçuk’ta Dünya Çevre Günü etkinliği: Çöpünüzü Getirin, Hediyenizi Alın

5 Haziran Dünya Çevre Günü münasebetiyle Efes Selçuk’ta “Çöpünü Getir Hediyeni Al” etkinliği düzenlendi. Geri dönüştürülebilir cam plastik, atık pil ve yağ gibi atıklarını getiren Efes Selçuklularına, Pazar Yeri’nde düzenlenen etkinlikte kompost gübre ve fesleğen ikram edildi.

Etkinlik hakkında bilgi veren Efes Selçuk Belediyesi İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Müdürü Gonca Fazilet, “5 Haziran kapsamında her yıl olduğu gibi bu yıl da atıklarını getiren vatandaşlarımıza çeşitli hediyeler verdiğimiz bir etkinlikteyiz. Dünya Çevre Günü. Bu etkinliği çok faydalı buluyoruz. Katılan herkese teşekkür ediyoruz.” dedi.

Efes Selçuk Belediyesi İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Müdürlüğü tarafından düzenlenen etkinlikte REFES Ritim Kümesi, geri dönüştürülebilir atıklardan elde edilen atıklarla müzik dinletisi gerçekleştirdi.

5 Haziran Dünya Çevre Günü dolayısıyla Efes Selçuklu çocukları da Prof. Dr. İsmail Aka Kütüphane ve Sosyal Aktivite Merkezi’nde geri dönüştürülebilir atıklardan uçurtma ve çeşitli müzik aletleri yaptılar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

koşuyolu evden eve nakliyat
Başa dön tuşu