Yaşam

Şair Cengiz Numanoğlu vefat etti

Şair Cengiz Numanoğlu 82 yaşında aramızdan ayrıldı. Numanoğlu, ikindi namazından sonra Bursa Fatih Sultan Mehmet Camii’nden son yolculuğuna uğurlanacak.

Antalya Halk Kültür ve Dayanışma Derneği sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, “Derneğimizin kurucu üyelerinden, birbirinden güzel şiirleriyle gönüllerde taht kuran Cengiz Numanoğlu vefat etmiştir. Allah rahmet eylesin. Kendisine rahmet, yakınlarına sağlık ve sabırlar diliyoruz.” terimler yer aldı.

CENGİZ NUMANOĞLU KİMDİR?

Cengiz Numanoğlu, 1941 yılında Antalya’nın Serik ilçesinde doğdu. İlk ve orta öğrenimini Akseki’de, liseyi Bursa Işıklar Askeri Lisesi’nde tamamladıktan sonra Numanoğlu, 1962 yılında Kara Harp Okulu’ndan mezun olarak askere gitti. 1982 yılında kıdemli binbaşılıktan kendi isteğiyle emekli oldu.

Müzikle de yakından ilgilenen Numanoğlu, askeri okul yıllarından itibaren uzun yıllar sahnede trompet çalarak caz ve dans müziği icra etti. Birçok söz ve besteye imza atan Numanoğlu’nun eserleri, bazı ünlü sanatçılar tarafından seslendirildi. 45 sicili de bulunan Numanoğlu, 1993 yılında hacca gittikten sonra kendini tamamen şiir kitaplarına adadı. Numanoğlu, aralarında ‘Bilinç’, ‘Ben Beytullah’ta’, ‘Kur’an Daha Ne Diyor?’, ‘Kur’an’a Sorun Anlatın’ ve ‘Kuran Olmasaydı Ne Yapardım’ ve ‘Kur’an-ı Kerim Şiirleri’nin ortasında birçok kitap yazmıştır. Aynı zamanda 1988-1993 yılları arasında TRT 1’de yayınlanan “İnanç Dünyası” adlı haftalık programda kendi şiirlerini seslendirdi.

bayindirajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

koşuyolu evden eve nakliyat
Başa dön tuşu