Haber

Soylu: Büyükelçiliğe bilgi satan istihbarat görevlisi yakalandı

DUVAR – İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Jandarma Genel Komutanlığı’nın Ankara’da düzenlenen 2022 Yılı Değerlendirme Toplantısı’nda açıklamalarda bulundu. Soylu, konsoloslukların kapatılmasıyla ilgili açıklamalarda bulundu. Saldırı şüphesiyle 15 kişinin gözaltına alındığını, 5 kişinin tutuklandığını belirten Soylu, “Türkiye’ye psikolojik savaş yürütülüyor” açıklamalarında bulundu.

Bakan Soylu’nun açıklamalarından satırbaşları şöyle:

“Bir istihbaratçı, başka bir ülkeden bir istihbaratçı, Türkiye’de DEAŞ üyesi olduğu düşünülen birkaç kişiye iş teklif ediyor. Türk Devleti de o anı net bir şekilde takip etti. Teklif edilenlerle birkaç tur yapıldı. sonra bu istihbarat teşkilatı Türkiye’yi Türkiye’ye getirdi.Türkiye’de DEAŞ saldırısı olabileceği anlayışıyla Türkiye’ye karşı psikolojik savaş yürütülüyor.

15 kişi gözaltına alındı, 5 kişi tutuklandı. Türkiye onun kim olduğunu çok iyi biliyor. İstedikleri kişiyi hapisten çıkaramayınca metne imza atan büyükelçiler, şimdi de bilinen büyükelçi operasyonuyla Türkiye’de güvenlik açığı ve terör operasyonu oluşturmaya çalışıyor. Her şey çok açık ve net. 60 milyon turist hedefini koyduğumuz gün Türkiye’de yeni bir manevi savaş başlatmanın eşiğindeydiler. Uluslararası bir operasyonla karşı karşıyayız.

Madem bu kadar biliyordunuz, neden PKK ve YPG’nin İstiklal Caddesi’ne saldırısını avucunuzun içinde Türkiye’ye haber vermediniz? Düzenlediğiniz ve arkasında olduğunuz İstiklal Caddesi patlamasını neden Türkiye ile paylaşmadınız? (HABER MERKEZİ)

cardakajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu