Ekonomi

Almanya hükümetinin elinde ne kadar Bitcoin kaldı?

Investing.com – Alman hükümeti kaynaklı Bitcoin satışları düzenli olarak devam ediyor. Bitcoin ise satışların devam etmesine rağmen 58.000 dolar bölgesinde işlem görmeye devam ediyor.

Son olarak Arkham Intelligence, gün içinde Alman hükümetinin cüzdanlarından yaklaşık 8.853 Bitcoin çıktığını raporladı. Böylece hükümet kurumuna bağlı olan cüzdanlarda şu anda 887 milyon dolar değerinde olan 15.110 BTC kaldığı görüldü.

Büyük YAZ İNDİRİMLERİ başladı! InvestingPro ile yatırım stratejinizi güçlendirin. Daha iyi sonuçlar elde edin.

%50 indirime ek %10’a varan indirim için KAZAN kuponunu kullanın.

Kodu nasıl kullanacağınızdan emin değil misiniz? Adım adım gösterdiğimiz videoyu izleyebilirsiniz.

Sorularınız için destek birimimize buradan ulaşın.

Almanya merkezli satışlar devam ediyor

Alman hükümeti, yasa dışı girişimlere düzenlediği operasyonlarla ele geçirdiği Bitcoin varlıklarını kripto borsalarına ve anonim cüzdanlara aktarmaya devam ederken bu varlıkların büyük çoğunluğunu borsalarda satıyor. Arkham verileri ise bugün Coinbase (COIN) ve Kraken’e 1.250 BTC’nin aktarıldığını açıkladı. Bunun yanında gün içinde aktarımların devam etmesi bekleniyor. Ayrıca çok sayıda Bitcoin de farklı adreslere taşınmaya devam ediyor.

Alman hükümeti tarafından Haziran ayının ortasında başlayan satışların 35 bin BTC’yi bulduğu bildiriliyor. En büyük günlük satış ise bugün gerçekleşirken hükümete bağlı kurumun Bitcoin portföyünü boşaltma konusunda aceleci davrandığı görülüyor.

Yüksek miktarlı satışlar bir süredir Bitcoin’i baskı altına alırken en büyük kripto para geçen hafta 53.880 dolara kadar gerileyerek en son Şubat ayında gördüğü seviyeleri test etti. Bu hafta başında da bir geri çekilme yaşanırken Bitcoin, 54.300 dolar kadar düştü, ancak son 48 saatte hızlı toparlandı ve bugün 59.400 dolar bandına kadar yükseldi.

Bitcoin pozitif ETF akışlarıyla sağlam durmaya devam ediyor

Son satışlar Bitcoin’de panik havasının artmasına katkıda bulunurken kurumsal taraftan gelen destek düşük fiyatların alım fırsatı olarak kullanıldığını gösteriyor.

Geçen haftadan bu yana pozitif fon akışı görülen spot Bitcoin ETF’lerine yönelik talep de bu durumu teyit ediyor. Öyle ki son 3 işlem gününde spot Bitcoin ETF’ler 645 milyon dolarlık fon topladı. ABD merkezli bu talep artışının Almanya kaynaklı satış baskısını büyük ölçüde düşürdüğünden bahsedilebilir.

menteseajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu