Haber

Beşiktaş, Aboubakar’ın oynamamasının nedenini açıkladı

Beşiktaş, grubun eski teknik direktörü Burak Yılmaz’ın Vincent Aboubakar’ın ileri ödemelerini talep ettiği için oynamak istemediğini ve bu talebin karşılanmadığını ifade eden açıklamalarına yanıt verdi. Siyah-beyazlılar, iddiaların gerçeği yansıtmadığını belirterek, Kamerunlu futbolcunun son 4 müsabakada forma giyememesinin tek nedeninin sakatlık olduğunu belirtti.

Beşiktaş, Kamerunlu futbolcu Vincent Aboubakar’dan peşin ödeme talebinde bulunan ve bu talebin karşılanmaması nedeniyle formasını giymeyen eski teknik direktör Burak Yılmaz’ın yaptığı açıklamalara yanıt verdi. Siyah-beyazlılar, bu tezlerin gerçeği yansıtmadığını, Aboubakar’ın son 4 maçta forma giyememesinin tek nedeninin sakatlık olduğunu bildirdi.

Siyah-beyazlı kulüpten konuya ilişkin yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Futbolcumuz Vincent Aboubakar ile ilgili bugün basında çıkan iddialar nedeniyle açıklama yapma ihtiyacı doğmuştur.

Aboubakar’ın ileride ödeme talebinde bulunması ve bu talebin karşılanmaması nedeniyle formayı giyemeyeceği yönündeki tezler gerçekleri yansıtmıyor. Aboubakar’ın Futbol A Takımımızın son 4 maçında forma giyememesinin tek nedeni sakatlığıydı.

Kulübümüzdeki tüm sporcu, teknik personel ve personelin hakediş ödemeleri zamanında ve düzenli olarak yapılmaktadır. Ayrıca oyuncularımızın, teknik kadromuzun ve personelimizin ihtiyaç duyması halinde Kulübümüz imkanları dahilinde avans ödemesi yapılmaktadır. Aboubakar’ın bu konudaki talebi üzerine, kendisine önümüzdeki aylarda ödenecek hakedişlerin mahsup edilmesi amacıyla aylar öncesinden tek seferlik bir ödeme yapıldı.

Bu konu güncel bir konu değil, aylar öncesine ait bir konu. Futbolcunun acil ihtiyaçlarının karşılanması amacıyla, futbolcunun gönül rahatlığı dikkate alınarak kulüpten olan alacakları karşılığında ödeme yapıldı. Üstelik bu tedbir çok yüksek bir miktar değil.

Sağlık Konseyi Koordinatörümüz Tekin Kerem Ülkü’nün Vincent Aboubakar’ın sağlık durumuyla ilgili açıklaması şu şekilde: “Futbol A Takımımızın Bodo/Glimt ile oynadığı karşılaşma öncesi ısınma sırasında sağ uyluğunun arka kısmında ağrı hisseden oyuncumuz Vincent Aboubakar Altunizade Acıbadem Hastanesi’ne kaldırılan MR’da uyluk arka kasında (biceps femoris) gerginlik ve kanama olduğu görüldü. Oyuncumuzun sakatlığının tedavisine sağlık ekibimiz tarafından devam ediliyor.” – İSTANBUL

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu