Haber

Dünya Etnospor Konfederasyonu Dayanışma Kulübü’nde deprem bölgesinde faaliyetler sürüyor

Dünya Etnospor Konfederasyonu tarafından deprem felaketinin ardından hayata geçirilen Dayanışma Obası projesi ile depremzedelerin barınma ihtiyaçlarının karşılanmasının yanı sıra çeşitli imkanlar sunuluyor.

Dünya Etnospor Konfederasyonu’ndan yapılan açıklamaya göre, AFAD ile uyum içinde Kazakistan ve Kırgız Cumhuriyetleri ile Kahramanmaraş’ta başlatılan projenin ilk adımı çadır komitesi, Kırgız ve Kazak yardım gönüllülerinin desteğiyle tamamlandı.

Dayanışma Projesi, depremzedelerin barınma ihtiyaçlarının karşılanmasının yanı sıra, Afet Sonrası Ailelere Çocuklara Psikososyal Yardım Projesi kapsamında çocuklara ve yetişkinlere ruhsal ve pedagojik yönden destek verilmesini öngörmektedir.

Çocuklar için aktivite alanları oluşturulacak

Dayanışma Obası kapsamında çocuklara yönelik aktivite alanları da oluşturulacak.

Bu alanlarda çocukların sosyalleşmesi ve planlı bir rehabilitasyon sürecinden geçmesi amaçlanmaktadır.

Bu amaçla çocukların alan uzmanlarından takviye alabilecekleri çadırların yanı sıra oyun oynayarak sosyalleşebilecekleri, müzik dinleyerek motive olabilecekleri ve çizgi film izleyerek eğlenebilecekleri konsept alanlara da projede yer verilecek.

Açıklamada, “Dünya Etnospor Konfederasyonu olarak bu zorlu süreçte Kırgızistan ve Kazakistan Cumhuriyetlerinin de desteğiyle geleneksel sporların doğasında var olan birlik ruhunun ‘dayanışma’ odaklı etkinliklere taşınacağına inanıyoruz. afet bölgelerinde yer alacağız ve geleceğimize umut olacağız.” terimler de yer aldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu