Ekonomi

Selde yaralanan 12 kişinin tedavisi sürüyor

Valilikten yapılan açıklamada, dün saat 21.00 sıralarında meydana gelen şiddetli yağışın ardından kentin kuzeyindeki ilçelerde su baskınları meydana geldiği hatırlatıldı.

Metrekareye 125 kilogram yağış düştüğü belirlenirken, Başakşehir ve Küçükçekmece ilçelerinde sel nedeniyle 2 kişinin hayatını kaybettiği belirtilirken, “12 kişi de yaralandı. Yaralıların tedavileri bulundukları hastanelerde devam ediyor.” alınmış.” bilgiler paylaşıldı.

Açıklamada, kamu hizmeti veren bazı kurumların da selden kısmen etkilendiği belirtilerek, şunlar kaydedildi:

“Bu kapsamda 112 Acil Çağrı Merkezine 1.150, belediyelere ise 2.540 su baskını ihbarı alındı. İhbarların karşılanması için AFAD, İtfaiye, İSKİ ve belediye kurtarma ekipleri aralıksız çalışıyor. Ayrıca polis, jandarma ve jandarma ekipleri de Sağlık birimleri tüm kaynaklarıyla çalışmalara destek veriyor.

İlk belirlemelere göre 1.754 konut ve işyeri selden etkilenirken, söz konusu bölgelerde hiçbir vatandaş mahsur kalmadı. Selden etkilenen vatandaşlarımızın barınma ihtiyaçları kamuya ait misafirhane ve tesislerde karşılanacak. Ayrıca Kızılay ve belediyelerin ilgili birimleri de selden etkilenen vatandaşlarımızın acil ihtiyaçlarının karşılanması için çalışmalarını sürdürüyor.”

Ölenlerin kimlikleri açıklandı

Açıklamada, selden kısmen etkilenen Başakşehir Devlet Hastanesi ile Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi ile Başakşehir’de Başak Mahallesi Mevlana Celalettin Rumi Sokak’ta Yıldız Yurtseven’in (57) sağlık hizmetlerinin verilmeye devam ettiği belirtildi. Yıldız Yurtseven (57), Küçükçekmece Başak Mahallesi Mevlana Celalettin Rumi Caddesi’nde. Gine uyruklu Iraman Kebe’nin (32) hayatını kaybettiği bildirildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

koşuyolu evden eve nakliyat
Başa dön tuşu