Haber

Sivasspor Teknik Direktörü Rıza Çalımbay: ‘Zor bir sezon geçirdik’

DG Sivasspor Teknik Müdürü İşte Çalımbay, “Zor bir sezon oldu. Avrupa’ya giden takımlara baktığınız zaman hemen hemen hepsinde ligde problemler vardı. Biz de onlardan biriydik” dedi.

Sivasspor Teknik Müdürü Wish Çalımbay, kulübün resmi internet sitesine açıklamalarda bulundu. Dönemi değerlendirerek sözlerine başlayan Çalımbay, “Farklı bir dönemdi. Üzücü şeyler yaşadık. Hep ortalar oldu ve bu nedenle kadrolar istediği forma kavuşamadı. Çok iyi bir form yakalıyoruz, birden bire oluyor. ortada.Güçlü kadrolarla dostluk maçı oynama şansımız olmadı.Hele Avrupa’ya giden takımlara baktığınızda hemen hemen hepsinde ligde sorunlar vardı.Biz de onlardan biriydik.Konyaspor maçında biz Ligin sonlarına doğru oynanan maç çok önemliydi.Bu maçta takımımla gurur duydum.Başından sonuna kadar oyun disiplinini bozmadan oynadılar.İyi oynadık ve güzel işler başardık. Bu sezonu da böyle bitirdik” dedi.

4 yıl görev yaptığı Sivasspor’da güzel işlere imza attıklarını kaydeden Çalımbay, “Avrupa kupalarına gittik, Türkiye Kupası’nı kazandık. Çok güzel şeyler yaptık. Uzun süre DG Sivasspor’da çalıştık. Çalıştık. Bu kadar uzun süre burada olduğumuz için mutluyduk.” Sezonu iyi bitirdik. Kayserispor ile bir maçımız kaldı. Bu maçta bazı arkadaşlarımızı oynatamayabiliriz. Dimitrios Goutas’ın bir düğünü vardır. Benzer şeyleri olan arkadaşlarımıza bırakabiliriz. Az oynayan genç arkadaşlarımızla oynayabiliyoruz” dedi. – SİVAS

andirinhaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu