Haber

Yeşil vatanın nöbetçilerine yılbaşı öncesi silah eğitimi

Yeşil vatanın nöbetçilerine yılbaşı öncesi silah eğitimi

AMASYA Amasya’da yılbaşı öncesi kaçak çam ağacı kesimine karşı ormanlık bölgelerde denetimi artıracak olan yeşil vatanın nöbetçileri orman muhafaza memurlarına polisler tarafından silah eğitimi verildi.

Amasya Orman Bölge Müdürlüğü’nde vazifeli orman koruma memurlarına ve teknik işçiye silah tanıma, atış durumu, hakikat silah kullanımı konusunda bilgiler aktarıldı. Daha sonra poligonda atış eğitimleri yapıldı. Amasya Orman Bölge Müdürü Halil Oflu, yeşil vatanın koruyucusu çalışanlarının taşıdıkları silahlar konusundaki teknik bilgilerini artırmalarına ehemmiyet verirken bir öbür emellerinin da kaçak ağaç kesitlerine karşı caydırıcılık tesirini sağlamak olduğunu belirtti.

Sonbahar mevsimiyle bir arada orman köylülerine ısınma muhtaçlıklarının karşılamaları gayesiyle kanun çerçevesinde kesim yapma hakkı tanındığını hatırlatan Bölge Müdürü Oflu, “Kanun dışı müdahalelere karşı da ormanlarımızı koruyup kollamak ve yılbaşı öncesi olabilecek kaçak kesimlerin önüne set çekmek amacıyla orman muhafaza memurlarımız koruma ve kolluk görevlerini yapmaktalar” diye konuştu.

Yılbaşında halka fiyatsız fidan dağıtılacak

Orman Genel Müdürlüğü teşkilatının yaptığı müdafaa misyonunu en üst düzeyde yapmasının tesiriyle ormanlardaki kaçak kesitlerde son yıllarda azalma görüldüğüne değinen Oflu, “Yılbaşında da halkımıza ücretsiz fidan dağıtımımız olacak. Yeter ki fidanları toprağa diksinler” halinde konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu